Gå til innhold

Hvor mye grøt er en full posjon til de minste?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Som nevnt før har minsta mi hatt/har store problemer med matnekt, så derfor skal vi begynne med grøt når hun er ca. 3,5 mnd. Men, av hvor mye væske er egentlig en full posjon? Hvor mye grøt lager dere til deres små på rundt samme alder? Og spiser de opp alt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi begynte også med grøt da lillegutt var 3,5 mnd. Da blandet vi grøt med ca 50ml vann. Han spiste opp alt! Nå er han 10 mnd, og vi har de siste mnd blandet grøt med ca 180 ml vann.

Aner ikke hva som er "vanlig"!

Skrevet

Vi begynte med cirka 3 spiseskjeer grøt og litt mme oppi flaske med 180 ml. Alt ble slukt med stort begjær :-) Hadde også oppi litt malt for å være sikker på at magen ikke gikk i stå. Han var ca 3,5 mnd da vi begynte med det, med HS sin velsignelse. Han var cirka 8 kg og 70 cm da, så hadde behov for litt mer næring. Trodde kanskje han kom til å sove lengre om natta da vi begynte med grøt, men der har det ikke vært noen endring, men det er tross alt bare noen uker han har fått grøt :-)

Skrevet

På risgrøten til 4 mnd babyer står det at full porsjon er 1 dl vann til 1 dl grøtpulver.

Skrevet

Vi har forresten bare begynt med tilvenning enda så i dag var det 4 ss av hver.. 4 mnd og en uke gammel.

Skrevet

Det står på pakken hvor mye det er snakk om :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...