Suprim Skrevet 2. august 2011 #1 Skrevet 2. august 2011 Hei, Jeg gikk på lavkarbo og var i ketose frem til jeg ble gravid. Dette var en fantastisk kur som ga meg mer energi og jeg gikk ned i vekt. Siden fødselen har jeg gått opp 10 kg og føler meg bæsj... Har noen noe erfaring eller kunnskap om å være i ketose/lavkarbodiet og del amming? Tulla er 3,5 mnd og får ca 50/50 morsmelk og mme. En annen ting er at for meg er det alt eller ingenting. Klarer ikke lavere karbo. Må kutte det helt. Takk for svar.
Mammahjertet <3 Skrevet 3. august 2011 #2 Skrevet 3. august 2011 Det kan gå ut over innholdet i melka di hvis du går på litt ekstreme lavkarbodietter. Lille gullet ditt trenger alt det gode hun kan få fra mamma sin pupp. Hva med å bare kutte ut de raske karbohydratene? I hvert fall mens du ammer? Du kommer til å fortsette å gå ned i vekt hvis du ammer også. Jeg gikk opp over 20 kg og har mistet alt det ekstra fettet i løpet av snart ett år. Kjenner til ketose kuren forresten. Den er ikke anbefalt å gå på mer enn maks 6 mnd i strekk. Og da bør du sjekke kolesterol og diverse annet. En kan få fett i leveren også av disse diettene med myye fett og lite karbo. Samboeren min har gått ned 15 kg på denne dietten og er kjempefornøyd. Men nå går han over til "vanlig" lavkarbo. Ha en god sommer videre!
♥lykkelig♥ Skrevet 3. august 2011 #3 Skrevet 3. august 2011 Hvis man ikke får i seg nok kalorier, så skilles det ut avfallstoffer som kommer i melka, og det er ikke noe bra for baby. Leste det i en bok jeg har.. Så lenge du får i deg nok kalorier burde det vel gå bra? Vi har overlevd på jorda av og spise proteiner og fett i alle århundrer.
lillenims Skrevet 3. august 2011 #4 Skrevet 3. august 2011 Jeg er ammehjelper, men kan ingenting om ketose etc. Så vidt jeg skjønner er et tegn på at ketose-diett er vellykket at det skjer noe med urinen (proteiner?), og man kan i tillegg få aceton-lukt av munnen. I såfall tyder det på at det skilles ut noe fra kroppen gjennom kroppsvæsker, og jeg er nesten sikker på at også morsmelka påvirkes på samme måten - altså at det skilles ut noe med melka. Jeg ville personlig derfor ikke ha ammet i ketose. Jeg vil ikke gi noe råd om hva akkurat du bør gjøre, men det er iallfall viktigere å være en god mamma enn å være en god amme.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå