Anonym bruker Skrevet 2. august 2011 #1 Skrevet 2. august 2011 Hei. er det noen som vet hvor lenge en redningsvest er holdbar? Kan vi bruke en som vi brukte da vi var sma?
MrsBlidfis Skrevet 2. august 2011 #2 Skrevet 2. august 2011 Jeg sendte mail til trygg og sikker med samme spørsmål, og fikk dette svaret: "Det er ikke noe spesielle krav til alder her, noen grunner til at en redningsvest må byttes ut er slitasje på stoffet rundt flottørene fra sol og sjøvann. Har du vest med automatisk utløser er det gjerne holdbarhetsdato på utløser og patron du skal forholde deg til."
Giss Skrevet 3. august 2011 #3 Skrevet 3. august 2011 Vi er også usikker. De minste vester blir jo ikke akkurat slitt ut. Men vi har valgt å leie vest til minstemann hos vårt lokale brannvesen. Det er billigt. Det er jo ikke hver dag vi er i båt, og da er vi sikker på at vesten er trygg. Kanske det er en mulighet for dere også? De vokser jo så fort. Str nr to kan de bruke lenge.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå