kjersti83 Skrevet 22. juli 2011 #1 Skrevet 22. juli 2011 Jenta vår er 5 mnd+1 uke gammel og kan sitte uten støtte i korte perioder på gulvet. Kunne jeg begynt i korte perioder å la henne sitte i stol med god støtte. tenkte på IKEA stolen (den hvite)?
Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 23. juli 2011 #2 Skrevet 23. juli 2011 Vi har gjort det. Alternativet er at han sitter på fanget når vi mater ham. Det ser ut som han koser seg og får bedre balanse for hver dag som går. Sitter gjerne fremoverlent, så jeg trur ikke ryggen blir uheldig belastet.
de_to og den lille Skrevet 24. juli 2011 #3 Skrevet 24. juli 2011 Mamma (er helsesøster) sa at knerten fint kunne få lov til å sitte i stol når han begynte med fast føde. Blir jo ikke så mye sitting i den stolen uansett. Vi introduserte grøt da han var nesten 4 mnd uten at det ble regelmessig pga det skjedde så mye rundt oss den tiden, da satt han ikke i stol, men nå er han 5,5 mnd og han sitter i den hvite IKEA stolen helt fint- har pute rundt da så han skal få litt ekstra støtte
Not a quitter ♥ mamma til to♥ Skrevet 24. juli 2011 #4 Skrevet 24. juli 2011 vi flytter vår lille gutt over fra newborn setet til babysetet til stokke nå da han holder på å ramle ut av newbornsetet hver gang vi skal sette han fast i det. Har kjøpt pute til å ha i slik at han får litt ekstra støtte så satser på at det holder. Vår gutt er nå rett over 5 mnd.
Busy_bee Skrevet 24. juli 2011 #5 Skrevet 24. juli 2011 Vurderere å flytte ham fra newborn setet til vanlig sete på tripptrappen ganske snart. Han vil bare tippe framover når han sitter i newborn delen nå. Han sitter ganske stabilt når han får komme opp og f.eks. holder meg i hendene. Men så er det dette med "de skal ikke sitte før de kan sette seg opp selv". Men det vil jo være en måned eller to unna enda, minst. Men han begynner å bli grusomt stor for det newborn setet også nå. Så det blir nok til at vi bytter om ikke alt for lenge. Til sammenligning, så har jeg bilde i min egen babyalbum hvor jeg sitter og dingler med beina i tripp trappen uten pute, kun bøyle. Da var jeg kun 3 måneder, så vi venter jo mye lenger enn våre mødre gjorde og vi har vel ikke tatt stor skade. :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå