spirei2011ønskes<3 11pp Skrevet 11. juli 2011 #1 Skrevet 11. juli 2011 ar vært hos gyn i dag. Fikk ikke så gode nyheter som jeg håpet på, men nå har jeg ihvertfall noe å forholde meg til. Håpet han kunne se at EL hadde vært, men han sa at jeg neppe hadde hatt EL, da han ikke så noen tegn til det. Dette til tross for positive el tester og temp stigning! Han kunne også se at jeg hadde litt PCO på høyre eggstokk, men han mente at dette ikke skulle være til hinder for å bli gravid. Videre fortalte jeg om sykluslengden og hvor ustabile de er. Da sa han at det var liten sannsynlighet for at man hadde EL hvis syklusen var mer enn 35 dager. Æsj altså... Men han ville ta blodprøve, ettersom jeg er på syklusdag 22, for å se om jeg hadde hatt EL eller ikke. Får svar på det i slutten av uka. Det positive var at livmora var fin, tykkelsen på slimhinna var perfekt, og den var veldig jevn, og venstre eggstokk var også helt fin. Så nå må sambo levere sædprøve, og hvis den er OK så skal jeg få clomifen eller pergo for å stimulere eggløsningen. Han ville ikke gi meg dette uten å utelukke at sambo sin sæd var fin. Og det er jo forståelig! Selvfølgelig har laben ferien, så det får han ikke levert før den 25. August.. Kjempefornøyd med gynekologen. Tok seg god tid, og viste forståelse for hvor frustrerende dette er. Han sa at han kunne nesten garantere at jeg skulle få bli mamma! :') Så litt blandede følelser nå, lettet fordi vi får hjelp og blir tatt på alvor, men samtidig skuffet fordi vi ikke klarer dette på egenhånd :'( Og det kunne jo vært verre! Om jeg ikke var blitt gravid innen 3 måneder, så ville han henvise meg til lap. Håper sæden til sambo er ok, og at en runde med pergo eller clomifen er det som skal til for å få orden på sakene! Skal jo gifte oss i august neste år, og håper jo på å ha fått en liten en før bryllupet! Ønsker ikke å være høygravid brud i utgangspunktet..
babydrømmer84 Skrevet 14. juli 2011 #2 Skrevet 14. juli 2011 Hei spire i 2011:) her var det endelig ett innlegg som gav meg litt svar også vi har prövd 7 pp på nr.2 nå,men ingen positiv test:( mitt problem er også laange og ustabile sykluser (ca 35 dager) og misstenker at jeg ikke har eggelösning(aldri fått en positiv test:-S).Men det kan jo stemme det gynokologen din sa da med uteblivende el. Dette er sååå frustrerende:( ..vet du nok alt om også Men nå skal jeg ta tak i det og ringe for litt hjelp. Vet jo at 7 mnd uten å bli gravid absolutt ikke er unormalt,men det går jo dårlig uten eggelösning;) Kjente jeg ble litt mer optimistisk av å lese innlegget ditt..missforstå meg rett,men det er godt å höre at det er flere med samme problem;) Håper du oppdaterer mer så jeg får lese hvordan det går med deg:)Masse lykke til!!
Roselilly Skrevet 15. juli 2011 #3 Skrevet 15. juli 2011 Dette vet jeg ikke så mye om, men har en venninne som er blitt gravid uten hjelp (bortsett fra mannen ) med mye lenger sykluser enn dere damene har - så det er håp!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå