Gå til innhold

Prøver igjen.....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor mye mme skal en baby på 5 mnd ha i døgnet?Da det som er inkludert i grøtmåltid også!

 

Noen sier 500-600ml,andre sier 1 liter.........

Blir ikke klok på hs iblant.

 

Mini drikker ca 140ml mme og full prosjon grøt morgen og kveld

ca 140 ml mme og frukt til lunsj

ca 1 lite glass(4mnd glass nestle)til middag og vann

 

Hørres dette greit ut,eller burde han få mme til middag også?

Trenger svar her,vær så snill :)

Videoannonse
Annonse
Gjest Madolyn
Skrevet

På Nestlès esker med NAN morsmelkerstatningspulver 1 står det følgende:

 

Baby 4-5 mnd skal ha 4-5 måltider per døgn à 160-200 ml

Baby 5-6 mnd skal ha 4-5 måltider per døgn à 180-250 ml

 

Så i følge esken så virker det som om babyen bør få MME til både frokost, lunsj, middag og kvelds :)

 

Googlet litt og fant dette:

 

"Hvor mye mat pr døgn til 5 mnd bebis

 

Hei, jeg har en gutt på 5 mnd. 4,5 mnd veide han 8390 og var 66 cm. Han er glad i mat og spiser 2 grøtmåltider pr dag (hirsegrøt) som lages på 170 ml mme (etter oppskrift på pakka) drikker vann til maten. Tidliger har han bare fått ei flaske på 200 ml mme før kvelden ellers har jeg ammet. Nå merker jeg at han er lite interessert i pupp og bare kaver seg opp. Jeg har måttet supplere med mme. Nå er jeg redd for at jeg "overforer" gutten og jeg håper du kan gi meg en viss pekepinn på hvor mye mme jeg bør gi til hvert måltid og hvor lenge det bør gå mellom hvert måltid? Han våkner ennå på natta for mat, men i det siste har det bare blitt 1 til 2 måltider. Har aldri opplevd at han har snudd seg bort fra flaska eller nektet å spise grøt.... Tusen takk for informative svar.

 

 

SVAR:

 

Hei! Gutten din er nå inne i en glidene overgang til ny kost. Flott med to grøtmåltider, men du kan prøve å utvide med et måltid siden grøten har gått greit. Det kan virke som han trenger det. Dere kan på dagtid gi most gulrot, potet og /eller kålrot. Dette kan være med å å gjøre han mere mett på dagtid. Vann som tøstedrikk og til måltidene er ok. Mengden mme du bør gi, er avhengig alder, vekten hans og hvor mye mm du selv gir. Følg anbefalingene på pakningen mme han bruker. Frukt i forskjellige former, kan også gis som mellom-måltid. Jo oftere han får mat på dagtid, jo færre måltider vil han ha behov for på natten. Våkner han, så gi han evt, bare vann. Natten kan være fra kl. 24 til 06. Lykke til med utprøvningene."

 

Håper det var til litt hjelp!

 

Skrevet

Hei.

Jeg har hørt at for å finne ut hvor mye melk babyen din trenger, så ta vekten og gang med 0,15. Da får du hvor mange ml babyen trenger i løpet av et døgn. Dvs at en baby på 6000 gram skal ha 9000ml. (6000 x 0,15 = 9000) Men når man gir mat i tillegg behøver de selvfølgelig ikke så mye melk. Det viktigste er jo at babyene blir mette, er blide og fornøyde og går opp det de skal.

 

Melk, om det er MM eller MME, er jo stadig en veldig viktig næringskilde. Om h*n drikker mye vann til middagen ville jeg kanskje gitt litt vann til maten og så en flaske med melk etterpå. Er jo dumt hvis det er vannet h*n blir mett av. Men om h*n bare drikker litt vann, spiser godt og blir mett, så er det vel ikke så farlig om h*n ikke får melk til middagen, tenker jeg.

 

Lykke til! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...