Jenny-penny Skrevet 9. juni 2011 #1 Skrevet 9. juni 2011 Min lille snupp er 71 cm, 8250. Hun spiser kun grøt, og frukt, brekker seg av alt av middag.. Hun ruller mage rygg, rygg mage. Kommer seg rundt sin egen akse:) smiler, l'er og pludrer. Har begynt å våkne 05:30... Gjeeeeesp. Hun er 6,5 mnd:)
Gulljentene Skrevet 9. juni 2011 #2 Skrevet 9. juni 2011 Jenta mi ble 6 mnd på tirsdag Hun var 7235 gram og 68 cm lang på kontroll for en drøy uke siden. Har prøvd å gi fast føde siden påske uten særlig hell, men i går virket det som hun knakk koden for hvordan hun skulle spise med skje Bedre sent enn aldri! Hun virker som hun liker fruktmos, spaghetti med kjøttsaus(glass) og hvete/havre-grøten fra Nestle for 6 mnd-babyer. Får i henne kanskje 4-5 babyskjeer av hver ting nå. Hun har stått i krabbestilling i ca 1 mnd og klarer å bevege seg fremover og rundt omkring men krabbing eller direkte rulling i vilt tempo er det heldigvis ikke Rulle rygg til mage har hun gjort siden hun var nesten 4 mnd. Ikke heeelt stø på andre veien ennå. Våkner stupid o'clock! I dag(natt?) var det 04:50.....sovna ikke før nærmere kl 6 igjen og sov da til 7. Ammer fortsatt kanskje 5-6 ganger i døgnet(1 gang natt) og gir en flaske mme(en sjelden gang velling) før hun legger seg. Har fått tre tenner Og biter med dem
*Lissi* Skrevet 9. juni 2011 #3 Skrevet 9. juni 2011 Snuppa her ble 6 mnd. mandag. Var 62cm og 7,6 kg....for 2 uker siden. Spiser litt grøt og middag. Pupp er fortsatt best:-) Ruller begge veier, og har gjort det lenge. Står i krabbestilling og drar seg fremover. Har ikke helt skjønt hvordan hun skal flytte ben og armer samtidig.. Sover godt om natten. Våkner som regel 1 gang for mat. Våkner ganske tidlig. I dag var hun 06.30, og det er ikke så ille. Forrige uke var det før 05.00:-)
Aiva j121110 og en i mai13 Skrevet 9. juni 2011 #4 Skrevet 9. juni 2011 7 mnd om få dager. Veier 6600 g og er 66 cm lang. Spiser risgrøt til "lunsj" og havregrøt m/aprikos og banan en stund før leggetid. I tillegg har hun smakt, og liker, flere typer fruktmos. Har smakt potet og avocado og det glir også ned. Får eple eller melonbiter i nett innimellom. Drikker selv av tutekopp. Hun får ikke i seg veldig mye ennå, men litt blir det vel.. Ellers går det i mm. Ruller alle veier og hit og dit.. Spenner fra med armene eller setter rompa rett i været, men ikke skjønt at hun kan gjøre begge deler ennå. Klarer å dra seg litt rundt. Sitter gjerne hele tiden. Stapper tærne i munnen også :-)
snuppelura-jente10 Skrevet 9. juni 2011 #5 Skrevet 9. juni 2011 Snart 7 mnd jente. Ruller fra rygg til mage, men kun andre veien et par ganger. Ligger på magen og kommer rundt til lekene sine. Ikke oppe i krabbestilling enda, men prøver seg. Ler og "skravler" dagen lang. Hermer når vi vinker til henne, spiser på tærne og plasker veldig i badevannet. Spiser grøt, middag og frukt. Sover veldig godt, både natt og dag. Sovner rundt kl 19 og våkner ca kl 09 uten å våkne i løpet av natten. Det er deilig. Sover en lang økt og en kort økt i løpet av dagen. Er 66 cm lang og veier ca 7800 g.
lisamor83 Skrevet 9. juni 2011 #6 Skrevet 9. juni 2011 jenta mi er 6,5 mnd. Hun ruller fra mage til rygg/rygg til mage og drar seg rundt i ring for å få tak i lekene rundt seg. Skravler/babler masse og har begynt å si pappa siste uken. (hun vet kanskje ikke betydningen av det men) Hun kan sitte selv og elsker å stå! (stå med støtte selvfølgelig) Når jeg spør hvor stor hun er strekker hun begge hendene høyt i været:) Hun legger sge sju og sover til seks-sju dagen etter:) Hender hun våkner en gang eller to for å få smokken så sovner hun igjen med en gang. Spiser grøt+mme til frokost, brødskive+frukt+mme til lunsj, middag+mme og grøt til kvelds:) Hun er 72 cm lang og veier 8000g (6 mnd kontroll)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå