Gå til innhold

Hvilke sko anbefaler dere som jobber i helsevesenet eller som går/står mye i jobben deres?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Prøv med tresko. De er vel egentlig ikke laget i tre, men de ser ut som tresko. Signalsko er et merke. Du får dem på eurosko eller så kan du søke på google og se om du finner noen som selger dem på nett.

 

Har jobbet på kjøkken siden jeg var 13 og har hatt mye vondt i beina pga feil sko. Nå jobber jeg i ferskvare og vi får sko gjennom jobben(signalsko) og har aldri vondt i beina lenger. Blir jo fortsatt sliten i beina, men ikke på samme måte.

Skikkelige joggesko med demping! Jeg har et par fra New Balance. De er ikke spesiellt "pene", (liker ikke hvite joggesko), og de var ikke spesiellt billige. Kostet 1300,- på Sport1.

 

Men det er den beste investeringen jeg har gjort noen gang! Plages ikke lenger med vond rygg og stive knær.. ;)

Jeg er sykepleier og vil aldri velge noe annet enn MBT-sko på jobb. En arbeidsdag uten betyr plager i rygg og nakke. Fantastiske sko som tvinger deg til å ha god holdning og riktige bevegelser.

Annonse

Har også prøvd mye forskjellig. MTB, birkenstock og ekko sandaler. Men må faktisk også si meg enig i at crocs\ clogs er de beste skoene for mine bein og min rygg:-)

jeg jobber i restaurant og på kjøkkenet, bruker nike joggesko med god demping.. har to par som jeg pleier å bytte mellom iløpet av dagen, det har gjort underverker for meg gjennom 12-14timers dagene :)

Crocs er IKKE anbefalt innad i helsevesenet. S vært mange tilfeller av plataris fascitt, betennelse i hælen, kommer av nettopp crocs i følge leger og fysioterapeuter..

På Haukeland universitets sykehus, er det jo kun crocs både leger og sykepleiere går i. har som pasient lagt merke til at det er temmelig utbredt.

Jobber selv på kontor og går med høye heler, og det er ikke å anbefale. he he he

Og jeg fikk betennelse i hælen (platar fasceitt) av MBT- sandalene mine... Så det er ikke bare velstand med de heller selv om jeg aldri har vært så fin i korsrygg og skuldre som da jeg brukte de :-)

Fotterapeuter anbefaler iallfall ikke "croks"..

Sandaler med reim bak, sånn at de sitter fast på beina, de som du stikker beina inn i, må du jobbe med tærne for å holde fast= du får problemer med tærne..

Jeg kjøpte meg nettopp Teva sandaler (på XXL, kosta 799,-), og går i en helt annen verden kjennes det ut som. De er fulldempet med shock pad såle. Ikke så veldig dyre, veldig godt likt blant sykepleiere og leger, og jeg er 100 % super fornøyd :D

 

Hilsen sykepleier.

 

P.S, de er kurante å slenge i vaskemaskina også.

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...