hero778 Skrevet 25. mai 2011 #1 Skrevet 25. mai 2011 er det normalt? ¨ha sånn hvit melkebelegg på tunga konstant i mer eller mindre grad, ikke helt tett i tett hvitt liksom.. s\man ser hvor tuten på flasken er for der er det ikke hvit på tunga hennes hehe... Hun får mme..
kinaputten Skrevet 25. mai 2011 #2 Skrevet 25. mai 2011 kanskje det er trøske? (eller hva det heter) må kanskje behandles med soppdrepende eller har hørt at farris hjelper
Flaggermusa Skrevet 26. mai 2011 #3 Skrevet 26. mai 2011 Høres ut som trøske. Prøv å smøre på vanlig blå farris på tunga til babyen 2-3 ganger om dagen i noen dager så skal du se det forsvinner. Noen bruker q-tips, men jeg synes det var enklere å dyppe en klut i farris og la småen sutte på den. Her forsvant det etter 3-4 dager. Om ikke det hjelper så ringer du bare på helsestasjonen eller legen og får reseptbelagt medisin. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå