Gå til innhold

Bæsja du under fødsel/pressrier? (husk det er anonym-forum, så det er lov å være ærlig...)


Anbefalte innlegg

Ja, på min andre og min tredje fødsel.... min første og fjerde fødsel slapp jeg det. Jeg fikk ikke tilbud om klyster.... Jeg tenkte ikke over det da, for fødselene mine var ganske intense, og jeg hadde mer enn nok med å få presset ut ungen... ;) Men nå i etterkant, når jeg tenker på det... da tenker jeg.. usj, så flaut..

Fortsetter under...

Fikk klyster ved begge fødslene mine, den første kom det ikke noe bæsj tror jeg, men kom litt med nr 2. Husker jeg stønnet ut "Å NEII", men jordmor bare "føyset" meg vekk og tørket det bort med en våt klut. De er nok vant til slikt ja.

 

Jeg tenker i ettertid ikke over det som noe flaut egentlig, for det er jo vitterlig ikke noe vi kan noe for eller kan gjøre noe med (ja, bortsett fra klyster da, men ikke alltid det fjerner alt tydeligvis). Men jeg forstår at du tenker på det som førstegangs. :)

hehe.. Jeg gaula ut da JM sa at jeg måtte ta i å presse: NÆI, DA DRITER JEG UT MEG!!!! hehe.. hun snøftet å sa, det gjør de fleste, det skal komme litt, vi tar det bort med et bekken, så satte hun to pappbekken ved rompa mi og klappet de sammen og kasta det i søpla så fort de kom ut.. å tørka meg med en varm og våt klut.. jeg husker også at jeg ropte at ingen måtte stå bak meg da... neida.. ingen står bak deg.. hehe.. viste seg at sambo og de andre så hva som sto på for å si det sånn :P det lukta litt ja, og jeg også husker at jeg synes det var kjempe flaut. ettersom jeg ble satt i gang synes jeg det er merkelig jeg ikke fikk tilbud om klyster. hadde jo god tid da jeg var der hele dagen.

 

med nr 2 fødte jeg i badekaret og da var jeg livredd for at det skulle komme en liten svømmer.. hehe.. men JM tok det bort med en gang, så jeg så ingen ting av det. rekker vel ikke klyster denne gangen heller, da det gikk rimelig raskt forrige gang :)

Jepp, jeg gjorde det. Husker jeg kjente det godt, men jordmora tørket det fort bort. Som de fleste sier her, du tenker ikke på det, for fokuset er jo å få ut ungen. Avføring er helt naturlig. Du ligger å skrever og viser ditt aller helligste, blod og annen gusj kommer ut, så hvorfor skal det være flaut med litt bæsj? De fleste jordmødre har vel født selv og opplevd akkurat det samme. Ingen som blir imponert over at du klarer "å holde deg" under pressriene. Ikke lett å ha kontroll på noe da.

 

Forresten, du 11:05 som sier du slapp vise baken din til noen da du fikk sette klyster selv. Tror du ikke den viste under fødselen? Hehe..

Annonse

Jada,begge gangene. Klart jeg er ærlig,dette kunne jeg sagt til hvem som helst nesten. Synes ikke det er flauere enn å innrømme at jeg av og til fiser.

!3:18 igjen:

Jeg er sykepleier og kan forsikre dere om at de ferreste jordmødre reagerer på litt bæsj. I så fall er de svært uerfarne og pripne og umodne,noe som ikke rimer med 5 års utdanning i tillegg til arbeidserfaring som sykepleier.

1. gang kom det litt selv om jeg hadde fått tømt meg (trodde i allefall det)

2. og 3. gang kom det ingenting, brukte ikke klyster under noen av mine fødsler.

ja jeg bæsja på meg i det ungen var på vei ut. Legen tørka det fint vekk med en eneste gang. ( vakumforløsning. ) Det luktet ikke bæsj heller.. men jeg spydde utover meg selv og gulvet.

Annonse

Heisan;) Jeg ba om klyster og fikk da ut det meste vil jeg tro:) Men helt ærlig så veit jeg ikke om jeg bæsja på meg under pressriene(jævelig vondt.. så brydde meg ikke om det akkurat da;) Merket i hvertfall ikke noe selv. Jordmora tar ikke akkurat å sier; næmen jøss her kom det mye bæsj! he he

Hvis det kom noe så merket ikke jeg eller samboer noe, for ingen av oss ville se nedover i den regionen;))

 

Ta det med ro, når du ligger der å presser så det svir i innvollene så tror jeg faktisk at du blåser i det;))

lykke til

HI her

 

 

takk for svar. Her var det litt av hvert. Tydeligvis ganske vanlig, men noe få snakker om. Så m.a.o ikke flaut overfor JM, men i en fødselhistorie vil vel ikke dette være headlineren ;)

Fikk klyster med ene, men ikke med andre - og aner ikke om jeg bæsja eller ikke, var opptatt med andre ting ;)

 

Med andremann trodde jeg at jjeg måtte bæsje på slutten og turte ikke si det til jordmor for det føltes så urharry foran mannen, så jeg bare sa stille og forsiktig "nå kommer det noe.." hvorpå jordmor gaper "men så press da!! det er babyen!!" :D

Har født tre ganger, og det kom bæsj på den ene. Ikke noe stort problem da, jordmor har jo et vaskevannsfat og mange engangskluter pluss en søppelbøtte der nede. Hun vasker vekk slim, blod og gørr, kommer det litt bæsj vaskes det diskret vekk og er ikke noen stor greie..

 

Jeg synes det var flaut likevel da, jeg kjente jo lukten ;)

Da jeg sa: Æsj, det lukter bæsj her, lo mannen min og sa jeg burde tenke på helt andre ting enn litt bæsjelukt akkurat nå... Han tok det veldig fint og reagerte ikke negativt i det hele tatt.

Ja, og det så mye at jordmødrene, 2 stk, kommenterte det...

Helt forferdelig:-(

Burde selvsagt ha nevnt dette i etter-fødsels-samtalen, men da var det midlertidig fortrengt. Dette skjedde forresten på Riksen.

 

Jeg hadde lest at jeg skulle få klyster, og sa også ved innskriving at jeg ikke hadde vært på do på over 24 timer.

 

Nå ble jeg heldgivs litt trøstet over å lese innleggene her!

Så takk HI for innlegget.

 

Fødselen gikk ellers fint, lang, men barnet er friskt:-)

Helt ærlig, jeg har ikke peilig, for slikt var det siste jeg tenkte på mens jeg lå der..... Så jeg vet ikke. Godt mulig, men som sagt - jeg vet ikke i hele tatt.

Tok klyster og slapp unna. Men helt ærlig; hvis det hadde skjedd hadde jeg ikke brydd meg en dritt (hø-hø). Slike ting blir liksom ikke så relevant å tenke på når man først er i fødsel.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...