lillelykkelig ♥ jenten min ♥ Skrevet 19. mai 2011 #1 Skrevet 19. mai 2011 Har en jente på 1 mnd, og hver kveld når klokken nærmer seg 2230 begynner det, Hun blir grinete og det eneste hun godtar er at vi går rundt med henne på skulderen. Det er uaktuelt at vi kan sette oss i sofaen med henne på skulderen, eller at hun ligger på brystet vårt mens vi ligger i sengen og vugger og stryker henne på ryggen. Vi må GÅ og stryke henne, ellers kommer hylingen. Prøver å gi henne mat, men det er umulig siden hun ikke godtar noe annet enn å ha hodet på skulderen. Enkelte ganger godtar hun å bli lagt til brystet, men 5-10 sek etterpå virker det som om hun forstår at hun ikke er på skulderen, og begynner å grine. Har dette gående til klokken er 0200. Er dette normalt...?
Babyønske �� Skrevet 19. mai 2011 #2 Skrevet 19. mai 2011 Det er nok ikke så uvanlig nei. Mange nyfødte har en "rotetid" på kvelden. Og ofte finner man ikke noen spesiell grunn til det. Mange har jo magevondt, mens andre igjen er urolige uten at det trenger å være det. En annen mulig grunn kan være at de er overtrøtte eller har fått mye inntrykk i løpet av dagen, men ofte er de litt eldre før det gjør seg gjeldende som uro/skriking. Begge mine har/har hatt rotetid på kvelden uten at det er noe spesiell grunn til det, f eks magevondt. Førstemann hylskrek fra kl 19-23 hver kveld fra han var 2 til 6 uker. Jenta mi som nå er 3 1/2 uke er også mye urolig på kvelden, men riktignok ikke så mye som broren var.
lillelykkelig ♥ jenten min ♥ Skrevet 19. mai 2011 Forfatter #3 Skrevet 19. mai 2011 Hun har vel holdt på med dette siden hun var 2,5 uke gammel, så jeg får vel håpe på at det blir bedre når hun nærmer seg 6 uker da:) Har litt på følelsen av at det er pga at hun sliter litt med magen, for hun spenner mye med beina og knyter seg veldig. Men uansett hvor mye hun raper/promper virker det ikke som om luften forsvinner. Har gitt henne miniform nå på 3 dagen, så får se om magen henne blir bedre etterhvert. Etter å ha holdt på en stund ser vi jo at hun er helt utslitt, men hun nekter rett og slett å lukke øynene sine. Når hun tilslutt er for trøtt sovner hun på brystet mitt i sengen, og der blir hun liggende til hun skal ha mat 2-3 timer senere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå