helene0: jan09+jun11 Skrevet 18. mai 2011 #1 Skrevet 18. mai 2011 Nå er det bare litt over 3 uker til termin, så jeg burde vel få pakket bagen snart. Vurderer å pakke en for føden og en for barsel/barselhotell. Regner med/håper at fødselen går så greit denne gangen at jeg havner på barelhotell og ikke på barselavd. Dere som har født på Ahus: Hva trenger jeg absolutt ikke, og hva trenger jeg absolutt å ha med?? Tips/triks og lister tas også imot med takk
wjkcg Skrevet 19. mai 2011 #2 Skrevet 19. mai 2011 Synes listene over hva man skal ha med ofte overdriver veldig. Du trenger myke klær til deg selv og toalettsaker + noe babyen kan reise hjem i. På Riksen fikk vi ihvertfall alt som trengtes til baby av klær og bleier underveis, og det samme med bind og de fæle, men fungerende sykehustrusene til meg. Ser også noen sier du må ha med mat og drikke i tilfelle fødselen varer lenge, men det får du jo også på sykehuset. Leste forøvrig en artikkel om hva far bør ha med, blant annet forslag om bærbar dvd-spiller! Tror ikke det er særlig aktuelt nei!
helene0: jan09+jun11 Skrevet 19. mai 2011 Forfatter #3 Skrevet 19. mai 2011 Nei, her er det ingen som skal ha med bærbar dvd-spiller! han er jo der for meg, ikke for å se på film... Iom at jeg var på barsel sist, trengte jeg jo ikke ha med noenting, nesten. Men håper å komme på hotell nå, og der er det vel litt anderledes, eller?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå