*Anna75* >Frida&Alfred<3 Skrevet 13. mai 2011 #1 Skrevet 13. mai 2011 ...har dere smerter i arret/ arrvevet nå når magen vokser? Jeg hadde ks før snart 6 år siden. Nå får jeg fryktelig vondt i mitt arr når jeg går, det holder med ca 200-300 m så kommer smertene. De er så intense så jeg må stoppe opp og vente litt for jeg klarer å gå videre.. (tror i hverfall at det er fra arret, eller kan det være noe annet..?) Er i uke 29 nå og magen er stor - føler jeg gruer meg litt til hvordan det kommer bli med enda større mage og mer trykk mot arret.
Mrs.Bakke Skrevet 13. mai 2011 #2 Skrevet 13. mai 2011 Oi da. Neei bare kløe her... Jeg ville ha sjekka det der tror jeg.
venter bolle nr 2 Skrevet 14. mai 2011 #3 Skrevet 14. mai 2011 sikker på at det ikke er symfyseløsning du har? Det har jeg hatt, og da stopper det seg selv etter noen 100 meter. Smertene sitter ca litt under snittet da.. Eller kjenner du at det er i arret?! Jeg tok ks for snart 5 år siden og har 1 dag til termin nå. Kjenner ikke noe til snittet. -jeg ville sjekket det, at det ikke har noe med livmoren/snittet og gjøre..
Lillemy36 Skrevet 14. mai 2011 #4 Skrevet 14. mai 2011 Heisann. Jeg hadde KS for snart 10 år siden og jeg får slike strammninger som du har, vet jo ikke om det er helt likt, men kjennes ut som om jeg får kjempe sting (hold) i arrområdet. tok dette opp med jordmor og ho sa det var helt vanlig når man hadde hatt snitt tidligere siden arret ikke nødvendigvis gror helt 100% fint i livmoren og at det kan være sammengrodd arrvev som strekker seg. Jeg får det nå og da og helst etter anstrengelser, har hatt det fra ganske tidlig i sv.skapet og jeg er nå begynt på uke 31. Min jordmor sa det var vanlig, men ubehagelig og ikke noe og bekymre seg om. Og så lenge det ikke følger kynnere med samtidig så tror ikke jeg det er noe og bekymre seg for, men ring jordmor eller der du blir oppfulgt og spør for sikkerhetsskyld:-)
*Anna75* >Frida&Alfred<3 Skrevet 14. mai 2011 Forfatter #5 Skrevet 14. mai 2011 Tusen takk for svar jenter! tenk at vi har det så forskjellig etter samme operasjon.. Jeg er sikker på at det ikke er smerter fra symfysen da jeg har det også..:/ Lillemy; da er det kanskje som du har det! Høres likt ut. Blev reoperert sist, etter store blødninger, så regner med at det kan ha blitt mye arrvev og at det ikke grodd så fint. Har masse kynnere da.. men det hadde jeg sist også så det går sikkert bra. Får ta det med jordmor til uken, men det er så flott å få høre hva dere andre har for erfaringer. Skal dere forresten ha ks igjen, eller vaginal fødsel denne gangen? Jeg skal prøve vaginalt... håper så at det går bra. *spent*
Lillemy36 Skrevet 17. mai 2011 #6 Skrevet 17. mai 2011 Hei igjen, litt sen og svare deg tilbake... Jeg skal ha KS på nytt pga at jeg har smalt bekken som ligger i grenseland for hva som kan gå bra.. 1. mann kom ut den normale veien, men det holdt på å gå riktig galt, så jeg sjangser ikke på den....
Lillesolsikke Skrevet 18. mai 2011 #7 Skrevet 18. mai 2011 Jeg har ikke kjent så mye til arret før fra uke 34 ca, da har det slitt litt mere i det. Men da pga magen som vokser kjapt, kynnere og når jeg feks nyser. Er i underkant av 2 år siden k.s. Skal forsøke en vaginal fødsel nå om det starter av seg selv, om ikke så blir det et planlagt k.s.
S+C - KS 27.05.11 Skrevet 19. mai 2011 #8 Skrevet 19. mai 2011 Jeg merker lite til arret mitt etter ks for 20 mnd siden. Bare litt mindre følelse i området rundt hvis jeg tar på. Skal ha ks igjen, noe jm ikke likte. Men lege og fysio mener det er best, så da går jeg for det.
helene0: jan09+jun11 Skrevet 19. mai 2011 #9 Skrevet 19. mai 2011 Jeg hadde KS for litt over 2 år siden og har merket området rundt arret godt hele svangerskapet, dog i perioder. Særlig når magen har vokst mye og jeg har mye kynnere, kjennes det som en litt dump smerte under magen. Det varer gjerne et par dager, også går det over igjen. Har ikke hatt det helt i forbindelse med JM timer, så jeg har helt glemt å spørre om det, men i går når hun skulle kjenne om hodet var festet gjorde det skikkelig vondt selv om hun ikke tok i noe særlig. Hun nevnte at det kunne være ligamentfester som var ømme, og jeg fortalte at jo, har jo vært litt vondt gjennom hele svangerskapet. Vi ble da "enige" om at det var veldig sansynlig at arret mitt ikke liker å strekke seg noe særlig og at det nok er det som er vondt. Ikke farlig, bare vondt.
*Anna75* >Frida&Alfred<3 Skrevet 19. mai 2011 Forfatter #10 Skrevet 19. mai 2011 Takk for svar allesammen. Nå har det "roet" seg litt hos meg og smertene er ikke alls så intense lenger. Stemmer sikkert det med arrvev som ikke "liker" å strekke seg når magen vokser fort... ( jeg hadde stor vektoppgang og magen vokste veldig for noen uker siden) Godt å høre at det ikke er farlig heller. Blir lett det i mitt hode;) Skjønner vel det egentlig, men godt å bli beroliget Føler meg nesten litt hypokondrisk innemellom, men så er det så mye som skjer i kroppen så det er vel ikke så rart egentlig... S+C Høygravid - KS 27.05.11: Hvis jeg får spørre, hva er det jm ikke liker med ditt keisersnitt nr 2? Ønsker dere en fin dag!
S+C - KS 27.05.11 Skrevet 19. mai 2011 #11 Skrevet 19. mai 2011 Jeg skal føde på et sykehus som ligger på topp 5 på prosentvis antall ks i landet. min jm har så vidt jeg har skjønt jobbet for å få ned statistikken. Og hun mener at så lenge det er fysisk mulig med vaginal fødsel skal man gå for det. Men hun satte meg opp til ks samtale og trodde nok legen ville prate meg bort fra det. Årsken til at jeg vil ha ks er at jeg har en prolaps og låsning i ryggen som iflg fysio vil bli verre av fødsel. Legen sa at det slett ikke var sikkert, men han skjønte bekymringen min, samtidig som han var med på forrige fødselen min som endte i hasteKS. Han mente det var svært sansynlig at det ville skje en gang til, så lot meg velge selv. Men etter ul viste det seg at det var tverrleie, og da ble det søkt om ks uansett, pluss at jeg vil helst det. På kontroll igår lå derimot frøkna mer på skrå, og vil nok ende opp i hodeleie. Derfor prøver jm å overtale meg til vaginal fødsel likevel. Men prolapsen og minnene fra forrige fødsel er der like fullt selv om leiet er riktig, så tviholder på det innvilgede ks'et :-) Og der har jeg støtte både fra fysio og lege.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå