gulda Skrevet 13. mai 2011 #1 Skrevet 13. mai 2011 Er ikke veldig vondt, men når jeg tørker jeg etter å ha vært på do er det litt ubehagelig -føler meg så hoven, øm og rar. Er det et symptom på noe, eller bare normalt? Er forresten 39+1, og hatt det sånn ei uke, eller noe. Flere?
fru H Skrevet 13. mai 2011 #2 Skrevet 13. mai 2011 Heisann Jeg er 37+1 og har vært sånn i et par uker. Nå skal det sies at jeg bærer veldig lavt, og legen sa sist at hvis det hode kommer lenger ned nå så kan hun se ut;-) Sånn har det vært i mine to andre svangerskap også, så det visst sånn det er for meg. Føles som om det kommer til å eksplodere der nede av og til. Du føler det sikkert sånn fordi babyen er sklidd ganske langt ned tenker jeg. Du har jo bare noen få dager igjen til termin så det er sikkert et tegn;-) Lykke til
StoltHønemor<3 Skrevet 13. mai 2011 #3 Skrevet 13. mai 2011 Ja, jeg føler det er litt ømt innimellom. I hvertfall hvis jeg har vært på do. Er ikke ubehagelig her heller, men føles som om jeg har klart å bikke borti noe spisst noe som gjorde musa øm:p He he
17.Mai Gutt Skrevet 13. mai 2011 #4 Skrevet 13. mai 2011 har det akkurat likt! hvorfor vet jeg ikke.. kanskje det er fordi babyen ligger ganske langt nede nå? er 39+4 i dag og hatt det en stund jeg og
Forandringfryder ♂♂♂ Skrevet 13. mai 2011 #5 Skrevet 13. mai 2011 Jeg også er veldig øm og hoven nedentil. Merker seg spes godt hvis jeg sitter på huk eller på do. Kjenner ut som om alt er på vei ut hver gang jeg hoster også... Snakket med en jordmor som mente det kunne være et tegn på at babyen lå veldig langt nede. Følelsen av at noe kommer ut når jeg hoster kunne være forstersekken som buler ut av mormunnen, men det vet jeg ikke siden jeg ikke har sjekket åpning. Enda 30 dager til termin så jeg bør vel forvente å gå sånn en stund.
summer85 Skrevet 13. mai 2011 #6 Skrevet 13. mai 2011 jeg er også øm og hoven nedentil.. har vært det i ett par uker nå. Er det ikke hver dag, men innimellom.. Er 35+ 3 (37+3) på vei =)
blockarella Skrevet 13. mai 2011 #7 Skrevet 13. mai 2011 Jeg har også hatt denne følelsen sånn omtrent siden uke 37-38. Jeg mailet litt med jordmoren min om dette (igrunnen veldig praktisk å kunne maile jordmor, hehe), og her er svaret hennes: "Det kan for mange føles ganske sprengt og ømt i underlivet, når en begynner å nærme seg fødsel. Som regel er det pga generelle ødemer, eller litt åreknuter." Begge deler hos meg regner jeg med... ;-)
gulda Skrevet 13. mai 2011 Forfatter #8 Skrevet 13. mai 2011 Takk for svar! Babyen har ligget godt ned i bekken en stund, så er kanskje derfor, ja. Husker ikke jeg hadde det slik sist. Det er så greit at vi er flere som deler erfaringene her inne! Da høres det veldig normalt ut, og ikke ut som noe jeg trenger sjekke opp.. )
++juni2011++fødeklar!!! Skrevet 13. mai 2011 #9 Skrevet 13. mai 2011 Er også øm og hoven.. Har vært sånn i flere uker allerede,og er bare 34+1.. Babyen har ikke festet seg,men har ganske så stor mage,så det blir vel ett godt press nedover der alikevel. Har også forferdelig mye tyntflytende utflod,så går med truseinnlegg 24 t i døgnet. Kanskje derfor det er så sårt også..?!
superglad!! Skrevet 13. mai 2011 #10 Skrevet 13. mai 2011 Hei! Jeg hadde det slik i begge svangerskapen mine.. øm og hoven i flere uke før fødsel. Økt blodtilstrømning hos meg.. forsvant med en gang etter fødsel. Lykke til!
prøverigjen:) Skrevet 13. mai 2011 #11 Skrevet 13. mai 2011 sånn er det her og! hatt det i mange uker men, sist uke blitt mye mer hoven. er jo nesten blitt jomfru igjen;) blir også øm, litt rød og så blir jeg fort sår. har kjøpt en salve+gel på apoteket for underlivet. det hjelper syns jeg. og så har jeg også smurt med pevaryl(canesten) selv om jeg ikke har hatt symptomer som utflod og sånt at det skulle være sopp, men vært irritert der nede, så mulig lettere for oppblomstring av noe soppinfeksjon så har smurt forebyggende før noe evt har slått ut!? har også begynnt å dusje meg mer med bare vann, ikke bruke så mye såpe. bare brukt såpe beregnet for underlivet men, også bare vann. vasker meg også forsiktigere nedentil. klapptørk med dopapir etter dobesøk. det hjelper syns jeg! lurer jo selvfølgelig på hvor nærme man er en fødsel når det stadig vekk blir mer hovent der nede!!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå