Gå til innhold

PCOS-IVF-OVERVEKT-LYKKES??


Anbefalte innlegg

Hei!

Jeg har pcos, er overvektig, men ikke så overvektig at vi ikke får gjöre IVF. Jeg er forövrig i kjempefin form, har gått ned ganske mange kg för IVF, röyker ikke og trener og går mye turer.

Vi er igang med vårt förste forsök på Sahlgrenska sykehuset i Göteborg (vi bor ikke langt ifra Göteborg) .

Jeg er på sprytedag 5 idag med Suprecur. Formen kunne värt bedre, er veldig fölelsesmessig i ubalanse..men d går vel over.. litt allment i dårlig form.. men d gir seg vel ...=)

 

Jeg vil så gjerne vite om d er flere som meg som kan gi meg håp om at dette skal lykkes? Som har pcos, er overvektig, men har gjort IVF og klart det.

Gjerne også om d er noen som er igang med ivf nå og som kanskje kan tenke seg å ta fölge mot målet..:)

Jeg har preliminärt egg uttak uke 22.

 

Klemmer Monica

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143198750-pcos-ivf-overvekt-lykkes/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei,

Jeg har pcos, er overvektig (har trent bort mange kg, men har fortsatt for mye) og er gravid. Jeg lyktes på 3. ivf-forsøk og fikk for første gang positiv test. Er nå gravid i 30.uke og venter ei lita prinsesse i juli. Har ikke vært i form til å trene noe særlig i svangerskapet, så ser virkelig fram til å begynne å trene igjen (trente 4-5 ganger pr uke før jeg ble gravid).

 

Lykke til med forsøket, krysser fingrene!

Hej Tia!

Masse grattis! SÅ spennende:)

Jeg også trener ofte, pröver så godt jeg kan å spise sunt. Vi er igang nå med suprecur, jeg er ikke i kjempeform så d blir mange gåturer med hundene å ikke så mye trening, men å gå er kjempebra d også:)

Vi er ganske like da, jeg også har gått ned mange kg, ca 14 kg nå för ivf, men er enda overvektig, men innenfor grensen for å få gjöre IVF.

Har(hadde) du noen mens og/eller egglösning? Håper d er oki at jeg spör.. Jeg har ingen mens eller el i d hele tatt.. jeg har tatt provera nå for å få en blödning, tok siste tabletten idag så d burde vel komme en blödning i löpet av neste uke..

Sorry, dette ble langt..:)

Annonse

Hei, helt i orden at du spør :o)

Jeg har hatt mensen, men med lange sykluser og til dels uregelmessig. Før jeg ble henvist til ivf, hadde jeg noen kurer med pergotime. I tillegg tok jeg blodprøve hver måned for å sjekke eggløsning. På nesten et år hadde jeg kun en eggløsning... Var veldig glad den dagen gynekologen min sa at han skulle sende henvisning til ivf.

Hei!

Jeg har PCOS, er overvektig og sitter her 27 uker på vei med en liten prins. Med oss gikk det på 4. forsøk. Blei også gravid på 2. forsøk, og gravid av meg sjøl etter 3. forsøket, men begge endte desverre i sa.

Denne gangen hadde jeg kort regime. Gikk på metformin, og tok monopour sprøyter+ klexane.

Så det er så absolutt mulig :)

 

Ønsker deg kjempe masse lykke til!!!

Oki..har bare hört om puregon og ovitrelle og metformin av di du sier.

Jeg har suprecur, gonal-f, pregnyl og crinone.. :)

 

Fikk også metformin for noen år siden, men jeg visste ikke noe om at man kan ta denne fram til positiv test. Jeg ringte derfor sahlgrenska og spurte om dette og da mente dem på at d ikke fanns noe grunnlag for at man skal ta metformin fram til evt positiv test og at man helst ikke skal ta metformin ved under pågående ovf.. Rart at man kan få så forskjellige beskjeder..ikke rart man blir forvirret i sirkuset IVF...;)

 

D må jo ha fungert ettersom du er gravid;)

Oki:)

jeg har ingen mens eller el av meg selv.. Jeg visste jo om "feilen" og hadde allerede hatt utredning i Oslo för jeg flytta til Sverige så vi slapp dette med å pröve i ett år för man blir sendt til ivf.

D var ganske deilig å få komme igang me engang. Men da var jeg en del större enn hva jeg er nå og lå over bmi grensen og vi fikk da ikke gjöre noe forsök..d var sommeren for snart 3 år siden..i mellomtiden har jeg jobba på vekta, gått ned ca 14 kg, slutta me röyken, trener mye, lever sunt..så nå håper jeg at d er vår tur:)

Annonse

Gjest Fjompenissene

Jeg brukte Metformin hele svangerskapet jeg, og klexane hele svangerskapet pga førhøyet fare for blodpropp. Jeg fikk høre på klinikken at PCO og PCOS var en av de beste diagnosene en kunne ha med tanke på suksessrate med IVF. Eneste som kan være problematisk er å finne riktig dose med medisiner og mange blir overstimulert. Første forsøket bommet de helt på min medisinering og jeg ble fryktelig syk og innlagt etter uttak, ble ingen innsetting da. Men fikk noen egg på frys. Ble gravid på første fryseforsøk, men mistet desverre tidlig. Hadde etter det to negative fryseforsøk.

 

Men neste gang fikk jeg kort regime og andre doser så da gikk det bra. Fikk mange gode egg, og ble gravid på første forsøket. Ble gravid på første søskenforsøk (frys) og fikk enda et mirakel.

 

Ønsker et sterkt et barn til, men pga jobb må jeg nok vente en stund til. Men merker jeg oftere og oftere titter innom siden her:-)

 

Ønsker deg masse lykke til, og krysser fingrene for at en liten spire snart tar bolig i magen din:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...