TulleMor09&11 Skrevet 27. april 2011 #1 Skrevet 27. april 2011 Her oppe i nord har vi ikke fått sommersola enda, hadde litt fint i påsken men nå snør det ijenn. Men har sett på yr at det skal bli pent i løpet av helgen. Så tenkte å innvie grillen og invitere noen venner. Trenger litt tips til grill tilbehør, er litt lei potetsalat og vanlig salat. Er kjøtt som grilles her, da mannen er den som står for grillinga. Men om noen sitter på noen gode forslag til oss andre som liker andre ting enn biff og pølser Påforhand takk.
summer85 Skrevet 27. april 2011 #2 Skrevet 27. april 2011 her er den store favoritten hos oss voksne: kyllingfilet eller svinefilet, grilla grønnsaker i folie (paprika,løk,mais og squasj) og bakt potet med godt kryddersmør =) nam nam!
MK73 Skrevet 27. april 2011 #3 Skrevet 27. april 2011 Du kan lage foliepakker med alle mulige slags grønnsaker oppkuttet, putt oppi litt olivenolje, salt og pepper, lukk igjen og legg på grillen. Fisk er også godt å grille - f.eks hele småørreter, eller lakse- eller ørretfilet. Kan grilles i en egen "fiskeklype"-dings eller i folie. Du kan også lage mange gode varianter av potetsalat selv, som er forskjellige fra kjøpesalaten. Du kan lage gratinerte poteter i stekeovnen. Vi griller fisk, kyllingfilet, svinefilet, oksekjøtt, flintstek, hjemmelagede burgere (av karbonadedeig, kyllingkjøttdeig eller svinekjøttdeig) og gode pølser (sånne som koster litt mer og har krydder etc). I tillegg er det altså mye grønnsaker på grillen.
MK73 Skrevet 27. april 2011 #4 Skrevet 27. april 2011 Pastasalat finnes i mange varianter og er også godt :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå