fløffyløffy Skrevet 19. april 2011 #1 Skrevet 19. april 2011 ...Hvordan kjennes egentlig det ut? Muligens et dumt spørsmål, og da spesielt fra en andregangsfødende, for det ligger jo mye i navnet, men jeg spør allikevel:) Forrige gang startet fødsel med rier helt uten noe som helst forvarsel (ihvertfall ikke noen som jeg hadde fått med meg), men da var jeg helt sikker på at det var den som var i gang. Denne gangen merkes graviditeten så godt på kroppen at jeg går rundt og kjenner etter hele tiden. Det er noen uker igjen ennå så jeg har ingen forventninger om at noe skal starte, men noe må man da fordrive tiden med;) Hva med andre tegn på fødsel? Har hørt mange snakke om løs mage, men det har jeg hatt i flere uker så det kan jeg vel trygt se bort ifra. Noe annet?
Prinsesse2_på_vei*Fødeklar* Skrevet 19. april 2011 #2 Skrevet 19. april 2011 Lurer litt på det samme. Kan ikke huske noe fra sist gang, men nå tror jeg magen har sunket litt allerde og hun har lagt seg med hodet ned kjennes det ut som og innimellom så kjennes d ut som noe som kan være nedpress.. presser nedover. Ikke vondt eller noe, bare litt ubehagelig og noe som ligeg rå presser på blæra ofte. Jeg er bare 30 uker så syns dte var litt tidlig med nedpress, men er jo ikke sikkert det er nedpresss en gang hehe
fløffyløffy Skrevet 20. april 2011 Forfatter #3 Skrevet 20. april 2011 Godt å høre at det ikke bare er jeg som ikke kan huske nedpresset. Pressriene derimot, de kjente jeg;) Men er det da sånn at følelsen av nedpress ikke nødvendigvis følger riene, eller er det nedpresset som det blir snakket om det som kommer med pressriene? Min mage sank også tidlig denne gangen, og jeg kjente mye trykk nedover i den perioden. Jeg antar at det kom av at babyen la seg godt til rette i bekkenet, men jeg husker at jeg var godt nervøs selv i den perioden, spesielt siden jeg da også hadde en del mens- og ryggsmerter.
blockarella Skrevet 20. april 2011 #4 Skrevet 20. april 2011 For min del så syntes jeg ikke nedpresset fulgte riene, hverken denne gangen eller forrige gang... Første gang kjente jeg nedpresset best de siste to-tre ukene (gikk 14 dager over termin), denne gangen har jeg kjent nedpress siden hun la seg godt nedi bekkenet rundt uke 35-36 (er nå 37+4). Vanskelig å beskrive, men en følelse av tyngde i underlivet kanskje, at det føles som om babyen presser nedover?
fløffyløffy Skrevet 20. april 2011 Forfatter #5 Skrevet 20. april 2011 Ok, det høres ut som det jeg går rundt og kjenner på nå for tiden. Jeg hadde som sagt en periode da babyen snudde seg med hodet ned at jeg kjente dette også. Jeg har fått inntrykk av at dette skulle følge riene, men da har jeg altså misforstått. "Tyngde i underlivet" var en veldig riktig beskrivelse for det jeg kjenner ihvertfall.
Gladmor30 Skrevet 20. april 2011 #6 Skrevet 20. april 2011 Ja tyngde i underlivet var en bra beskrivelse. Selv er jeg andre gangs.. og har merket en del nedpress selv. Nå er jeg i uke 39, så nå kjenner jeg press alle veier:) Men jeg husker heller ingenting av disse vondtene fra forrige sv.skap.. Tror det er som du sier enklere å kjenne alle ting nå når man har gått gravid før. Jeg kjenner også etter alle tegn, i alle fall nå. For meg har alt vært annerleder i svangerskap 2. Kjente aldri antydning til nedpress første gang.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå