Ooops I did it AGAIN Skrevet 19. april 2011 #1 Skrevet 19. april 2011 Hvor mye jobber dere og hva jobber dere som? Jeg jobber foreløpig 100% uten tilrettelegging som sykepleier. Kjenner det begynner å bli litt tungt... Synes det er litt vanskelig å be om tilrettelegging. Hva skal man liksom gjøre på jobb om man ikke klarer de daglige gjøremålene? Vanskelig i helsevesenet, synes jeg...
*Anna75* >Frida&Alfred<3 Skrevet 19. april 2011 #2 Skrevet 19. april 2011 Hei! Jeg er eeendelig sykemeldt 100%. Har gått 50% en stund, med tilrettelegging og en veldig forståelsesfull sjef. Men nå går det ikke lenger. Bekkenløsningssmerter, energinivå på null, masse kynnere som ibland gjør vondt og så gråt, gråt, gråt - nei nå takker jeg for meg jobbmessig. Og gud så deilig det er å ha bestemt seg, etter å ha vaklet frem og tilbake mellom prosentene hele våren. Jeg er grafisk designer og jobber i en copyshop, så det er også produksjon og kundebehandling. Fikk tilrettelagt så at jeg kun skulle sitte med design, men det er lettere sagt en gjort.. alltid er det noe som skjer. Har ikke hatt noen tunge lyft i alla fall:) Skjønner att det er vanskelig med tilrettelegging innen helsevesenet, men det er jo tross alt arbeidsplassens plikt å ordne det og de må jo ha vart med om at en ansatt vart gravid før, eller? Uansett, hvis det absolutt ikke går å tilrettelegge så finnes det jo svangerskapspenger. Det fikk jeg sist da (en annen) arbeidsgiver sa det var umulig for dem å tilrettelegge for meg. Men å snakke med dem om tilrettelegging, det bør du gjøre uansett. Kanskje det finns en løsning som du ikke tenkt på...? Lykke til!
*Anna75* >Frida&Alfred<3 Skrevet 19. april 2011 #3 Skrevet 19. april 2011 ..er 26 uker på vei forresten.
Zara84 Skrevet 19. april 2011 #4 Skrevet 19. april 2011 Hei. Er 21 uker og jobber 100% som sykepleier. Har rygg og bekkensmerter. Har snakket med sjefen om tilrettelegging, men møtte null forståelse og klar beskjed om at det ikke var noe hun ville gjøre. Gikk da til legen og la frem problemstillingen. Han skrev krav om tilrettelegging til arbeidsgiver... Hun sa fortsatt nei etter dette. Legen ville da sykemelde meg, men sta som jeg er ville jeg prøve litt til. Vil jo ikke bli sykemeldt! Det går dårlig og jeg kreker meg på jobb hver dag for bare å bli dårligere. Klarer nok ikke å holde det gående i mange uker til... Hvilken type jobb har du HI? Håper sjefen din er mer forståelsesfull og ønsker deg lykke til.
lille frø, mor til to Skrevet 19. april 2011 #5 Skrevet 19. april 2011 Jeg er 22 uker på vei. Jobber fremdeles 100% og studerer 50% i helgene og på kvelden. Jobber i tillegg mye overtid. Så jobber i snitt ca 10-11 timer dagen i høyt tempo. Det tar litt på når jeg skal være en energisk og god mor for pia mi på 17mnd, samt få til trening. Men får jeg problemer med tempoet så roer jeg helt klart ned. Har ikke noe problemer med å sykemelde meg delvis hvis helsa svikter. Men akkurat nå er jeg i fin form og frisk.
mars09+aug11? Skrevet 19. april 2011 #6 Skrevet 19. april 2011 Hei jeg er 24 fullgåtte i morgen. jobber fortsatt 100% som frisør. det går foreløpig helt greit. er mye å gjøre nå på våren, så står og går stort sett hele dagen. det er når jeg kommer hjem jeg kan merke det noen ganger. jeg er ganske lav, og det som ble det største problemet for meg sist jeg gikk gravid, var at magen ble veldig i veien. rakk tilslutt ikke frem til kunden hehe. jobbet da helt ut, men det tror jeg ikke at jeg skal gjøre denne gangen. tenkte å trappe ned til 50% om en månedstid. har ei 2 åring jeg skal ha overskudd til også det er bare å lytte til kroppen og gjøre det som føles best for deg. om du sliter deg ut så er det kun du og den lille som taper på det. ingen på jobben som takker deg etterpå. det fikk jeg erfare hvertfall!
Ooops I did it AGAIN Skrevet 19. april 2011 Forfatter #7 Skrevet 19. april 2011 Zara84: jobber i sykehjem. Heldigvis ikke av de tyngste avdelingene. Lederen min har bedt med gi beskjed dersom ting blir vanskelig og de må begynne å tenke på tilrettelegging. Likevel kvier jeg meg litt. Hadde det ved forrige sv.skap og følte jeg mer gikk i veien enn gjorde noe fornuftig. Har ikke bekkenplager....enda. Men jeg blir fort sliten og svimmel og faktisk begynner magen å bli litt i veien. Har i tillegg to barn til som krever sitt;-)
sonnenschein Skrevet 19. april 2011 #8 Skrevet 19. april 2011 Hei:) Jeg er 26 uker på vei, har to barn og jobber også som sykepleier. Jeg er på en avlastningsenhet for barn med forskjellige funksjonshemmelser.(Fysiske og/eller psykiske) Sjefen min er opptatt av at alt skal tilrettelegges og hun gir uttrykk for at hun vil beholde meg i jobb så lenge som mulig. Forløpig er jeg 20 prosent sykemeldt og slipper unna kveldsvaktene mine.(Har bekkensmerter på kvelden) Dette hjelper meg mye. Jeg har ansvar for de minst krevende brukerne når jeg er på jobb og jeg har alltid mulighet til å spørre kollegaer hvis noe er for tungt for meg. Jeg tar de lette oppgavene som medisiner, dokumentasjon etc. Fungerer veldig bra hittil. Fint hvis man kan snakke med sjefen sin. Dere kan jo sette dere ned og "analysere" oppgavene dine. Tunge stell kan jo noene andre ta mens du tar over lettere ting.... Lykke til:)
<3 meg og den lille <3 Skrevet 19. april 2011 #9 Skrevet 19. april 2011 i min kommune har vi egen kommuneJM som kommer 3 ganger iløpet av svangerskapet med tanke på tilrettelegging, ett kjempe fint tiltak for de det fungerer for hehe:=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå