studentioslo Skrevet 17. april 2011 #1 Skrevet 17. april 2011 Go`gutten blir ett år snart, og pappa`n vil gjerne at han skal få bløtkake på dagen sin. jeg er usikker, kasnkje greit med den ene dagen, men synes det er for tidlig at han skal få kake i alle bursdager fremover. og hvis han først vet hva kake er , blir det vel vanskeligere å si nei...Eller kanskje han ikke husker det etter kun en gang? Synes det er fantastisk at han synes druer og klementiner er det beste i verden, og skjønner egentlig ikke helt hvorfor vi må gi han kake når han ikke har søsken. men hadde jo vært å gjøre litt stas på han på dagen også. Ønsker ikke å være ekstrem når han blir større, men vet ikke hvor tidlig han bør få smake litt... Hva gjør dere andre med 1-årsdagen, og hva tenker dere om kake på bursdager for 1-åringer?
<3_2gutterogeijente_<3 Skrevet 17. april 2011 #2 Skrevet 17. april 2011 Jeg synes det er litt morsomt å gi de kake på 1 Års dagen jeg da. Gjerne ett lite stykke så de kan "grise" litt med selv. Morsomt å ha i bildeboken deres også Sett også ett lys på så de kan blåse ut(med hjelp). Er ikke sånn at de vil mase om kake hele tiden etter denne gangen:) synes det er greit at de får litt kake de få gangene man feirer i familien. Er jo ikke hele tiden og dessuten kan man begrense det til ett lite lite stykke:)
*LillaMeg* Skrevet 17. april 2011 #3 Skrevet 17. april 2011 Jeg kommer til å gi ett lite kakestykke. Blir nok ikke mye mas etter kake senere, og litt skader ikke. Jeg ser ikke problemet med ett lite kakestykke. Man kan alltid begrense inntaket, og jeg tror det er enklere å begrense det om man får det inn tidlig. Lærer de tidlig at det er lov med litt kake til en spesiell anledning, men alt med måte..
Gjest Skrevet 17. april 2011 #4 Skrevet 17. april 2011 Hun fikk litt marsipankake på 1-årsdagen. Utrolig stas:-) Og når man er liten og spiser med fingrene så går det meste på klærne og på gulvet enn i munnen. Jo, man må få litt kake når man har bursdag, syns jeg:) (om det er sukker du er redd for så er det også mye sukker i druer så litt kake fra eller til har ikke noe å si)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå