Lillespiren<3 Skrevet 15. april 2011 #1 Skrevet 15. april 2011 Ikke en gang når jeg går tur sover han. Han kan duppe av men våkner fort igjen. Han kan sove noen min i armene mine og det er alt. Ikke senga heller. Og han blir så trøtt:( han er12 uker.
Lillespiren<3 Skrevet 17. april 2011 Forfatter #2 Skrevet 17. april 2011 Er det ingen som kan hjelpe meg? han har sovet svært lite på dagen fra han ble født. Den første tiden sov han i armene våre, men våknet om vi prøvde legge han ned. Nå sover han nesten ingen ting. Han har plagdes mye me kolikk stakkar. Men han har ikke vondt hele tiden. Kanskje det kan være en årsak? Det er mye styr og kaving under amming og vi begge trenger få slappet av. Til gjengjeld sover han lengre i strekk på natten. Noe som kanskje ikke er så bra da han er liten i størelse og det ikke bør gå så lang tid mellom mating. Håper noen kan hjelpe meg!!
Dubros Skrevet 17. april 2011 #3 Skrevet 17. april 2011 Heisann... I og med at du beskriver at han kaver under amming og at han våkner lett, så vil jeg tipse deg om å sjekke ut om det kan være kiss. Trenger jo ikke være det, men søk opp kiss-kidd og les om det.
mammasgull:) Skrevet 17. april 2011 #4 Skrevet 17. april 2011 Ta deg en tur til kiropraktor eller manuellterapeut. Dette høres ut som kiss som hun over sier. Dvs låsninger i nakken. Ikke rart han kaver under amming og ikke får sove skikkelig når han har vondt!!! Manuellterapeut er gratis for babyer og du trenger ingen henvisning. Sjekk ut linken under http://www.manuellterapi.no/default.aspx?sid=85
Lillespiren<3 Skrevet 17. april 2011 Forfatter #5 Skrevet 17. april 2011 Tusen takk for svar! Han har allerede vært 10 ganger hos kiropraktor uten at d har hjulpe særlig. Så nå har vi sagt stopp. Han hadde ikke kiss kid da, men låsninger i rygg og nakke. Dette er ok nå, men mage/tarm-problemet fikk ikke kirop bukt med. Vært hos fotsoneterapeut også. Han har sove en halv time i formiddag, å nå har vi hatt en ammekrise å måtte gi opp. Har fått spray av legen så melken ska strømme fortere. Men han blir full av luft likevel. Han gråter og jeg gråter;(
Lillespiren<3 Skrevet 17. april 2011 Forfatter #6 Skrevet 17. april 2011 Har også kuttet hvetemel og melk.
mammasgull:) Skrevet 17. april 2011 #7 Skrevet 17. april 2011 uff... høres ikke noe særlig ut.Her måtte det 8 behandlinger til! Hadde også låsninger i nakke og rygg. Ble mye værre før vi så noen bedring. Har du prøvd å pumpe og gi på flaske? Her var det redningen noen uker når det sto på som værst. Første gang jeg prøvde det sovnet jenta mens jeg gav, jeg la henne på sofaen og hun sov i 5 timer!! Hun kavde også mye mens jeg ammet, og når hun fikk flaske lå hun bare helt stille og drakk. Sov mye bedre på dagen også når hun endelig klarte å drikke seg helt mett. Plutselig hadde jeg en mye mer harmonisk baby... Siden det ikke hjelper noe særlig med spray, er det nok noe annet som plager han under amming, så jeg ville prøvd en flaske...
Mammahjertet <3 Skrevet 17. april 2011 #8 Skrevet 17. april 2011 Er det noe du kan dra nytte av inne på denne siden kanskje http://www.sovlillebaby.com/ Har du prøvd å sette på cd spiller med noe beroligende musikk/lyder når han skal sove? Eller gitt han koseklut mot ansiktet? Gjerne en med litt bamseaktig stoff? Hva med å gå med kosekluten inne i bh`en din noen timer før den legges ved han. Da kjenner han duften av mamma. Beklager at jeg ikke har gode råd til deg. Gullet mitt har heller ikke vært glad i å sove på dagtid noen gang. Men hun har tatt halvtimene sine i hvert fall. Lykke til. Søk råd på helsestasjonen også. Du er ikke den første med en baby som har "søvnallergi"
MissZanta Skrevet 17. april 2011 #9 Skrevet 17. april 2011 Uff høres veldig slitsomt ut og du må passe på så du ikke blir stressa. Har du prøvd å pakke han inn i teppe eks? De aller fleste babyer liker å ha det veldig tett rundt seg, slik de hadde det i magen. Bare pass på at det ikke blir for varmt. En annen ting som hjalp meg med min første var å legge en gulpeklut (ren) i bh og når han skulle legge seg så la jeg kluten i nærheten av han, da fikk han lukta av meg + at han lå tett pakket inn. håper det kan hjelpe deg noe :-)
Lykkelig 1987 Skrevet 17. april 2011 #10 Skrevet 17. april 2011 Hei! Jeg har det akkurat likedan! Har en baby på 3 uker som er veldig våken av seg, sover max 15-30min på dagen og da er han lettvekt! Han har vært sånn siden fødsel så jeg har en del energi å ta igjen og det er frustrerende - selvom han sover 3-4timer om natta.. Er babyen din fornøyd selvom han er våken da eller krever han din oppmerksomhet konstant?
Skaubinna Skrevet 17. april 2011 #11 Skrevet 17. april 2011 Dette hørtes ikke noe særlig ut, føler med deg! Vi hadde det liknende med vår datter. Hun sov kun når vi trillet vogn (måtte være i bevegelse) eller kjørte bil. Vi var utslitte. Vår fikk konstatert KISS, og ble behandlet for dette hos manuell terapeut. Deretter ble hun fulgt opp av barnefysio (prøvd det?) Men det jeg vil si gjorde det siste utslaget, var akupunktur. Ungen fikk nåler for magen sin først, dette hjalp, deretter for gulpingen sin, det hjalp og så fikk hun nåler for sin uro (søvn). Kan virke som, dersom barnet ditt er "friskmeldt" fra KISS, barnet kan ha en uro i kroppen som h*n trenger hjelp med å overvinne. Nå vet jeg det er mange som er skeptiske til alternativ behandling og det å stikke nåler på babyen sin, men dersom du går til en seriøs behandler, som har utdannelse for akupunktur for spedbarn, ville jeg seriøst prøvd dette. Vi har et nytt barn nå, friskmeldt og frisk. Men det har tatt lang tid, mye trening av barnet og minimalt med søvn. Jeg har en barnefysio og en akupunktør jeg kan anbefale på det sterkeste om du holder til på Østlandet..?
Lillespiren<3 Skrevet 17. april 2011 Forfatter #12 Skrevet 17. april 2011 Tusen takk for gode råd. Det har vært ganske tøft. Jeg hadde i tillegg hyperemesis, ekstremkvalme hele svangerskapet og var masse innlagt. Så kjenner det ble litt mye. Jeg prøvde rådet om å pumpe å gi på flaske. Først ble han fortvila og ville nok ha pupp. Men så gikk 100 ml. ned på ca 5 min. Etterpå la jeg han for kvelden og han sovnet med en gang:) skal prøve det på dagen. Ofte blir han nok ikke mett siden det er så mye skriking under ammingen og den tar over en time hver gang. Seriøst... Og han var bare 4885 på 3 mnd.kontrollen så han trenger mat. Jeg skal også forsøke å legge kosekluten hans i bh.n. Godt tips!! Han er blid og glad ellers når ikke magen plager han. På hs var de imponert over hvor mye han bablet og smilte. Hehe han blir vel overstimulert når han er våken konstant:)
Lillespiren<3 Skrevet 17. april 2011 Forfatter #13 Skrevet 17. april 2011 Skaubinna: tusentakk, men jeg bor i stavanger. Netop begynt med fotsoneterapi på han. Har ikke helt troen men håper det virker!
wimzah Skrevet 18. april 2011 #14 Skrevet 18. april 2011 jeg kjenner meg sååå igjen.. at jeg nesten gråter når jeg tenker på det.. men du? OSTEOPAT!!! det var virkelig min redning.. gikk også til kiropraktor, kuttet ut melk osv.. men så fikk jeg et tips om osteopat.. fantastisk.. har ikke ord.. ikke visste jeg hva en osteopat gjorde.. men med gutten min skjedde det et mirakel.. var hos dem 3 ganger.. men allerede bedring etter første gang.. å ville tilbake gang nr 3 bare for å være sikker.. han hadde spenning i tarmen, å fikk denne tøyd.. i tillegg til stiv nakke.. (ikke låsning for den hadde kiropraktern "Låst" opp.. håper at lillevennen din snart slipper å ha vondt.. lykke til fremover:) skriv gjerne på innboks om du vil vite mer:)
wimzah Skrevet 18. april 2011 #15 Skrevet 18. april 2011 jeg kjenner meg sååå igjen.. at jeg nesten gråter når jeg tenker på det.. men du? OSTEOPAT!!! det var virkelig min redning.. gikk også til kiropraktor, kuttet ut melk osv.. men så fikk jeg et tips om osteopat.. fantastisk.. har ikke ord.. ikke visste jeg hva en osteopat gjorde.. men med gutten min skjedde det et mirakel.. var hos dem 3 ganger.. men allerede bedring etter første gang.. å ville tilbake gang nr 3 bare for å være sikker.. han hadde spenning i tarmen, å fikk denne tøyd.. i tillegg til stiv nakke.. (ikke låsning for den hadde kiropraktern "Låst" opp.. håper at lillevennen din snart slipper å ha vondt.. lykke til fremover:) skriv gjerne på innboks om du vil vite mer:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå