Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #1 Skrevet 9. april 2011 Hvor skal gassbeholderen stå. Den kan jo ikke stå ute i solsteken? eller?
Hybelkanina Skrevet 9. april 2011 #2 Skrevet 9. april 2011 Ikke noe problem, de tåler å stå i sola. Det er jo først og fremst når solen skinner at folk tar frem gassgrillen og hadde det vært noen fare forbundet med å ha gasstanken i sola hadde de ikke kunnet selge det, eller det ville i det minste stått store advarsler på beholderen.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #3 Skrevet 9. april 2011 Ja, det jeg tenkte også. Men ser det står flere steder at den ikke skal stå i solsteken. Men gassgrillen er jo montert til gasslangen så den må jo pent stå der, hvertfall mens man griller. Uff, farlig med denna gassen:P
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #4 Skrevet 9. april 2011 Nei, det er ikke forbudt å ha propangassen i solen, men du kan ikke sette den i kjeller. Det er hensyntatt i produksjon av flaskene at de blir utsatt for solstek - de er dermed ikke fylt 100%. Les disse linkene så får du litt mer info: http://www.brannvesenet.no/propanbeholdere.htm
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå