Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Har vært kjempekvalm siden uke 5-6, og virkelig merket graviditeten på kroppen.. men denne uka forsvant kvalmen som dugg for sola.. på en måte deilig, men blir jo så bekymret når jeg ikke merker noe. Kjenner ikke liv enda (tror jeg, og iallfall ikke regelmessig). Har dere noen tips til hvordan man kan kjenne etter om alt er ok? Føler liksom ikke jeg kan kreve time hos fastlegen for at hun skal høre etter hjertelyden heller.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du virkelig er i tvil om det er liv, er det ikke bare å stikke innom jordmor å få hun til å sjekke hjertelyd da? Det hadde jeg gjort :) men du har nok bare kommet til det stadiet at kvalmen bare blir over :)

Skrevet

Sånn føler jeg det også. Er 14 uker på vei. Vet at det er litt tidlig å kjenne noe liv inni her enda, men etter at både kvalmen og trøttheten forsvant ble jeg litt urolig, merker jeg. Men magen vokser jo, og brystene fortsatt ømme, så det er sikkert bare noe jeg innbiller meg. Gleder meg til å kjenne liv!!! =)

Skrevet

Kvalmen forsvant som dugg for solen for meg også i uke 14, og jeg ble kjempebekymra. Brystene var heller ikke så ømme lenger. Følte meg rett og slett ikke gravid! På ultralyd 15+2 viste det seg en liten frisk gutt på 10 cm (CRL), og han sparket og sprellet.

 

Tror det er vanlig at kvalmen forsvinner slik :-)

Skrevet

Kjenner følelsen, så jeg tok kontakt med jordmor og fikk henne til å høre etter hjertelyd. Og jammen var det ikke et hjerte som slo og slo. Så mitt tips er: dersom du føler deg veldig usikker, så sjekk det ut! Det er ikke bra for deg å gå rundt å være bekymret :-))

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...