Gå til innhold

Påkledning i bil... tur som tar 5 timer


Anbefalte innlegg

Skrevet

er litt nysgjerrig hva dere andre synes her.

På turen blir det jo litt stopp, skal på to ferjer osv.

Har som regel hatt ull body og ull strømpebukse. Også en god joggedress og tynn lue.

Av og til et pledd.

Men er så usikker....

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kommer jo helt an på været den dagen dere skal kjøre også. Men høres fornuftig ut med tynn ullbody og strømpis + noe tynt utenpå. Kanskje ikke ha på pledd inne i bilen men tulle det rundt henne når dere må ut på ferje osv.? Spørs jo også hvor kraftig dere kjører på med aircondition i bilen deres.

Skrevet

Et smart tips er å tenke på hva dere skal ha på dere selv. Skal dere sitte med lite klær må dere heller ikke ha på babyen noe mer siden dere tar antageligvis på litt varme i bilen. Jeg hadde nok tatt på ull helt innerst og en tynn bomullsdress utenpå, sokker, ullsokker og droppa lua.

Evnt hatt et pledd i tilfelle. Når dere stopper bruker dere antageligvis vogn (?) så da er det jo bare å bruke pose/dyne så slipper dere å kle av og på ungen hundre ganger. :) Men selvfølgelig ta på lue når dere går ut da :P

Vi har gjort det sånn når vi har kjørt i 7-8 timer i bil med baby.

Skrevet

Synes det høres passe ut det du kler på, men ville for all del droppet lua når dere kjører. Vi tar alltid av lua når vi kjører bil. Det kan fort bli varmt med lue, og da har ikke babyen din mulighet for å regulere varmen. Ville også droppet teppet når du likevel har ull innerst og har et lag utenpå.

 

 

Skrevet

tusen takk for svar :) :)

Skrevet

Vet ikke helt hvor gammel babyen din er, men høres greit ut det du kler poden i.

Vi tar av og til turer på over 6 timer, i vinter hadde jenta vår ull body og strømpebukse, men en tynn ulldress over (og sokker).

og pledd over beina når hun sov (hun tar det av når hun er våken).

Lue kuttet vi ut, bilen blir jo godt varmet opp etterhvert. Og merket jo at jenta vår ikke var kald akkurat.

Skrevet

Til påske blir hun 4mnd og 3uker..

Ja sikkert ikke dumt å droppe lua inne :)

Hun hater den, så like greit.!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...