Gå til innhold

Stor mage?


Anbefalte innlegg

Gjest Lealla
Skrevet

Er gravid for andre gang og syns magen har vokst skremmende fort denne gangen. (er normalvektig og venter bare en baby) Noen som opplever det samme?

 

Ved førstemannen ventet vi til uke 18 før vi fortalte om graviditeten, nå er jeg i uke 13 og må bruke vide topper for å skjule den struttende magen...så vet ikke hvor lenge vi klarer å holde det hemmelig.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har også begynt å få mage, jeg hadde babyfett fra førstemann enda, men magen min er faktisk større nå. Tatt bilder for å sjekke og greier :) Og jeg er bare i uke 10 faktisk.. Men så vet alle rundt meg om dette da.. Skjønner at det kan være litt vanskelig da ja..

Skrevet

Jeg er i uke 10,venter nr to, og har siden uke 8 hatt stooor mage,klarer ikke å skjule det lenger,alle ser at jeg er gravid. Men jeg synes ikke det gjør noe, synes det er litt gøy jeg:) jeg er også av "normal" vekt og høyde.

Skrevet

Samme her også. Alt er vel "ferdigtøyd" fra siste svangerskap. Hadde siste fødsel i januar i fjor. Den gang ble kolleger og venner overrasket da nyheten ble fortalt i 5. - 6. måned. Denne gangen ble jeg spurt allerede i uke 7 om noe var på gang. Men så har jeg vært kvalm og utilpass også denne gangen, i tillegg til at magen kom fort.

 

CD

Gjest Lealla
Skrevet

Var godt å høre at vi er flere.

Er jo førstegangs andregangsfødende tross alt, så ikke lett å vite ;) Syns bare graviditeten har vært heeelt annerledes denne gangen, så langt i allefall. Mer trett og kvalm, luktesansen er så skjerpet at en periode kunne jeg ikke gå innom Rema engang før jeg ble kvalm av lukt av blomster, kjøtt, krydder osv. Og så denne magen ja som er vanskelig å skjule. Til helga blir det ut å shoppe litt til mor ;)

 

Tror forresten vi skal fortelle det senere i dag. Ingen av besteforeldrene bor i samme by som oss, så de har ikke fått med seg magen eller formen min. Men greit å fortelle de nærmeste før venner / kollegaer finner ut av det.

 

 

Skrevet

Nå har jeg også kapitulert og kjøpt mammabukse ;) magen er her! Men egentlig bare mest tjukk da men :o blir vel litt tydeligere gravidmage etterhvert ;) inne i min 12 uke i dag, jippiii ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...