Anonym bruker Skrevet 26. mars 2011 #2 Skrevet 26. mars 2011 Ja det kan du, hårfarge går ikke videre til fosteret.
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2011 #3 Skrevet 26. mars 2011 Det spørs hvem du spør... Ifølge Grønn hverdag er det et stoff i hårfarge, Resorcinol, som har hormonforstyrrende effekt. Da jeg lette etter hårfarge til hjemmebruk, fant jeg ikke en eneste uten dette stoffet. Jeg er veldig lite hysterisk, men akkurat det å farge håret har jeg ikke turt å gjøre i graviditeten. Men jeg vet det finnes frisørsalonger som tilbyr økologisk hårfarge som ikke har disse skadelige stoffene i seg. Her står det om hårfarging i graviditeten: http://www.klikk.no/foreldre/barnimagen/svangerskapet/article259638.ece
Gjest MMJ Skrevet 26. mars 2011 #4 Skrevet 26. mars 2011 Ja det kan du. Bare sørg for at det er nok ventilering i rommet Det blir ikke så konsentrert "gass" om det er lufttilførsel i rommet.
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2011 #5 Skrevet 26. mars 2011 Fra Babyverden: Mange lurer på om det er farlig å farge håret i svangerskapet. Dessverre finnes det ikke noe enkelt og entydig svar. Å utsette hodebunnen for kjemikalier kan være uheldig fordi små mengder kan gå over i blodomløpet. Enkelte dyreforsøk har vist at kjemikaliene også kan krysse morkaken og påvirke fosteret. Det ble imidlertid brukt mye større mengder kjemikalier i disse forsøkene enn det som er normalt ved hårfarging. Mye forskning går også i motsatt retning, og hevder det er ufarlig å farge håret etter de tre første månedene av svangerskapet. Å stripe håret eller bleke noen striper kan være ett alternativ dersom du ønsker å gjøre noe med håret under svangerskapet. Da er mindre mengder kjemikalier i kontakt med hodebunnen og det blir dermed mindre mengder i blodomløpet ditt. Her må man selv ta avgjørelsen og bruke sunn fornuft med tanke på hyppigheten hår behandlingen. Spør legen eller jordmoren din til råds om du er i tvil.
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2011 #6 Skrevet 26. mars 2011 Jeg tør ikke å farge håret når jeg er gravid (så jeg ser helt forferdelig ut på håret). Jeg hadde tenkt å gjøre det helt i begynnelsen og fortalte det til svigermor, men da fikk jeg svar at "hun mistet en baby i 5. mnd og var bombesikker på at det var på grunn av at hun hadde vært hos frisøren, så det anbefalte hun meg ikke".... Mulig tilfeldigheter, men jeg hadde ikke gamblet på det... Og jeg er ikke en hysterisk person til vanlig, bare så det er sagt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå