sep.j2010+juni.g2012 Skrevet 24. mars 2011 #1 Skrevet 24. mars 2011 håper noen kan hjelpe meg. jeg har ei jente på 6 mnd, som nå bruker 68 i klær, hun er ikke så lang, 65 cm men rundt 8.5 kg. har nå kjøpt på nett cupcake vårjakke med bukse å er kjempefornøyd med kjøpet, men ble veldig i tvil om str. buksen har jeg kjøpt i st 80, å den ser grei ut, (må ha såpass rundt magen, da strikken i livet ofte blir litt stram) jakken derimort kjøpte jeg i str 74, men ble i tvil om det blir for lite til våren/sommeren?? prøvte den på denne nå, den er litt stor men hun svømmer ikke i den. tror dere den vil passe en stund framover?? hvor mye vokser disse små i alderen 6-12 mnd? jeg liker ikke når klærne blir for store heller, men vil jo at denne skal passe til vinterdressen må fram. håper noen kan hjelpe en førstegangsmamma i nød mvh
sep.j2010+juni.g2012 Skrevet 25. mars 2011 Forfatter #2 Skrevet 25. mars 2011 dytter på denne! ingen som kan hjelpe meg?
<3_2gutterogeijente_<3 Skrevet 26. mars 2011 #3 Skrevet 26. mars 2011 Hei du:) først vil jeg spørre hvor du har kjøpt dette? Vil også ha! He he Sånn med tanke på str du har kjøpt så tror jeg kanskje jeg ville ha gått for 80 i begge deler. Str 80 er vel sånn fra 9-12 Mnd om jeg ikke er helt på bærtur:) går vel an å brette den opp litt på ermene kanskje? På en annen side så vokser de ikke så fort nå fremover stort sett. Hvordan virker jakken da? Ser den tilnærmet passe ut eller har hun mye å gå på? Kjøpte ei vårjakke til snuppa her. Hun er 5,5 Mnd gammel og jeg kjøpte i 74. Rev av lappen og tok den på henne. Den burde jeg hatt i str 80 for den varer ikke lenge så jeg. Datteren min er 67 cm lang. Men som sagt,noen klær er store i str mens andre er små. Ville bytter om jeg var i tvil:)
sep.j2010+juni.g2012 Skrevet 26. mars 2011 Forfatter #4 Skrevet 26. mars 2011 http://www.lilleollebolle.no/vindjakke-rosa-fra-cupcake-p-2296.html http://www.lilleollebolle.no/vindbukse-rosa-fra-cupcake-p-2291.html disse to kjøpte jeg:) kjempefornøyd, deilig mykt stoff som eg vindtett og vanntett. men det er vel ca 10 cm å gå på i bredden nå, å ca 3-4 cm i armlengden. er veldig i tvil hva jeg skal gjøre. takk for hjelpen:)
Trultemor73 Skrevet 26. mars 2011 #5 Skrevet 26. mars 2011 Jeg bruker alltid mindre underdel en overdel på mine barn. Når jeg har brukt 80 i overdeler, så må jeg ha 74 i underdelen. Er nok litt stutte i beina, he, he. Alle barn har jo så forskjellig fassong og så er det jo stor forskjell på de forskjellige merkene på klær. Når det er stikk i buksa, så må en jo ha ganske stor str. De fleste barn er ihvertfall ganske tykke i den alderen. Min har stekt seg nå, men han er staks 1 år gammel. De har også disse klærne hos mortil3, det er der jeg har kjøpt dette merke (til deg som lurte på det): http://www.mortil3.no/vare-merkeklar--nyheter/cupcake-010-ar--varnyheter/cupcake-ytterklar--guttjente-c-341-1.aspx Cupecake klærne er kjempefine:-)
sep.j2010+juni.g2012 Skrevet 26. mars 2011 Forfatter #6 Skrevet 26. mars 2011 helt enig, jeg elsker cupcake klærne:) takk for tips om nettbutikk! ja alle barna er forskjellige i fasong, så litt vanskelig å si, men tror jeg bare beholder jakken i 74, å skulle det bli krise til sommeren, så får jeg kjøpe en ny litt billigere jakke som jeg kan bruke sammen med buksen til vinterdressen kommer i bruk. satser på hun ikke vokser alt for mye framover:) takk for hjelpen jenter!
Trultemor73 Skrevet 26. mars 2011 #7 Skrevet 26. mars 2011 Hei, igjen! Vårjakken til gutten min er fra Me too, den er i str. 74 og passer enda. Han brukte den i høst også:-). Så regner med at jakken deres passer perfekt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå