Fruen+jente okt.10 Skrevet 23. mars 2011 #1 Skrevet 23. mars 2011 Noen som har noen forslag til ca 6-7 stk? Jeg har fått fullstendig hjerneteppe/ammetåke! Takker for alle bidrag.
bitthen Skrevet 23. mars 2011 #2 Skrevet 23. mars 2011 Jeg har brukt å servere brødmat, enten hjemmebakt eller kjøpt. Knekkebrød, rundstykker, horn, brød osv. Har kjøpt inn reker, laks, skinke, salami, osv osv. og laget eggerøre. Å drikke: Eple og appelsinjuice, melk, kaffe, te, vann. Du kan jo også smøre snitter feks med røykelaks og eggerøre, reker og majones, karbonade og løk, skinkesteik osv. Eller du kan lage pastasalat og hvitløksbaggiser (Yummi) - det er jo kjempelettvint og du kan lage det kvelden før.
Trollmor til 2 Skrevet 23. mars 2011 #3 Skrevet 23. mars 2011 Når jeg har hatt, eller vært på, babylunsj har det blitt servert alt i fra enkel brødmat med div pålegg (type vanlig norsk frokostbord liksom) til hjemmelaget fiskesuppe. Men mest populært har det vært å lage ulike salater. Sist jeg hadde lunsj hjemme lagde jeg en salat med kylling og skinke, hjertesalat,avokado, fetaost og ellers masse annet digg. Jeg ristet også sesamfrø og linfrø som jeg hadde i salaten. Også serverte jeg godt brød til. Mitt tips er å kjøre en enkel stil. Ingen som forventer en gallalunsj hos småbarnsforeldre. Hva med å lage fylte horn? Eller pai? Eventuelt servere sånn ferdigpai med salat til? Jeg gjorde det med stort hell en gang =) Og ha gjerne noe søtt å bite i til eventuell kaffe.
Smørblomsten<3 Skrevet 23. mars 2011 #4 Skrevet 23. mars 2011 Sunn pai med en god salat til, oste/skinke horn, grove hjemmelagede scones. Trenger ikke være så komplisert :-)
tulla<3sep2010 Skrevet 26. mars 2011 #5 Skrevet 26. mars 2011 Vi har variert litt her med rundstykker (ofte halvstekte fra butikken) med div pålegg. Ellers så har det vært pastasalat, vanlig salat, omelett og pai. Men gjørd det enkelt, ingen som forventer at du har masse tid til ¨å ståpå kjøkkenet og kokelere. Om det er første treffet å du gjør det litt enkelt så tar du presset fra de andre til det er deres tur;)
FanteGuri Skrevet 26. mars 2011 #6 Skrevet 26. mars 2011 Jeg har servert hjembakt brød, superenkelt hvis man kjøper slike poser med ferdigblanding som man bare tilsetter gjær og vann :-). Har variert med pålegg, men de fleste har bare servert vanlig pålegg som; ost, leverpostei, kokt egg, salami, italiensk salat osv. Og, søtsaker er bannlyst (hehe), hvis man trenger noe søtt til kaffen så server oppskåret frukt; appelsin, druer, banan, kiwi, honningmelon, kjempesuksess i vår barselgruppe! Ost og kjeks er også kjempekjekt å få servert på barseltreff :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå