kinaputten Skrevet 12. mars 2011 #2 Skrevet 12. mars 2011 Som jeg skrev tidligere, så øver mini seg på å snu seg til magen om natta. I natt var jeg så desperat etter å få sove igjen, at jeg hjalp han rundt og sa "der klarte du det! Flinke gutten! Nå kan vi sove igjen Håper det hjalp og at vi får sove sammenhengende inatt
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 12. mars 2011 #3 Skrevet 12. mars 2011 Hvis det er utviklingssprang er det ikke alltid så fryktelig mye å gjøre noe med dessverre, bare håpe at det vil gå fort over, men her står det noen tips som kanskje kan hjelpe for å roe ned baby; http://www.barnogsøvn.com/?page_id=39
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 12. mars 2011 #4 Skrevet 12. mars 2011 Linken funker ikke, så du får eventuelt copy-paste på vanlig vis istedet=)
Novadona Skrevet 12. mars 2011 Forfatter #5 Skrevet 12. mars 2011 huff, jeg gruer meg så til natta. Det går i beste fall en time eller to, men gjerne 30 minutter før han krever at jeg står opp. jeg er visst bortskjemt på urolig baby. Jeg har så lite lyst å plukke han opp, er redd for å skape dårlige rutiner av dette. Jeg har ikke gitt noe melk på oppvåkningene, det tør jeg ikke. Brukte sukkervann i går, men er redd han vil våkne bare for å få det også.. Men han griner jo i søvne i 15 min på natta på vær periode, ahhh. Kanskje vekke han helt? huff, nai....
kinaputten Skrevet 12. mars 2011 #6 Skrevet 12. mars 2011 sover han på eget rom? Kanskje bare rugge litt på han mens han ligger i senga si? Eller klappe lett på magen? Fikk et tips av naboen da mini var liten om at man skulle klappe de lett på rumpa feks i sånn hjerterytme klapp, dunk dunk, dunk dunk liksom Ikke alltid lett å opprettholde den rytmen når man er trett, men ser ut som om mini liker det. Jeg har hatt mini i senga sammen med meg i det siste pga alle disse oppvåkningene, orker ikke legge han tilbake i senga si og brette over han alle teppene bare for å gjøre det hele igjen om en time. Tror ikke det blir en dårlig vane, håper ikke det hvertfall
Novadona Skrevet 12. mars 2011 Forfatter #7 Skrevet 12. mars 2011 Ja, han sover på eget rom, og det fordi jeg våkner bare han lager et sukk !! hehe. Det er jo mange slike utviklingssprang, så jeg for håpe på en roligere periode i mellom :/ Og, klapp på rompa er det som funker for mini her også. Skal prøve hjerterytme nå da takk.
gulterkult Skrevet 12. mars 2011 #8 Skrevet 12. mars 2011 har ikke noe fasit, men jeg ville kanskje satset mye på å roe ned barnet for kvelden. Bok, sang, byssing osv. Roe ned hodet og kroppen... lykke til!
Novadona Skrevet 13. mars 2011 Forfatter #9 Skrevet 13. mars 2011 Natten har vært preget av våkenhet, men vi er heldigvis to. Jeg måtte stå opp 04.30 for frokost med lille, da hadde han vært våken 8-10 ganger i natt!! Han er veldig rolig når han legges, etter grøt, bad, stell melk og sang. Han slukner lett, men det er søvnen, det å bli der som er vanskelig virker det som. Han har flere symptomer på utviklingssprang, innadvent, mindre apetitt, sutrete, får bare håpe at det ikke blir vaner av dette. Må bære eller ha på fanget hele våkentiden på dagen også for at han ikke skal grine!
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 13. mars 2011 #10 Skrevet 13. mars 2011 Ikke vær så redd for å skape dårlige vaner, men gjør det som funker best for å få ham til å sove videre - det er nå mitt råd! Enten det er byssing, klapping på brystkassen, stryke eller kose- for tro meg; det vil komme maaange slike perioder etterhvert, under sykdom, tannfrembrudd osv, og da er det beste for alle at man lar rutiner være rutiner og heller gjør det som gir mest nattesøvn for hele familien! Når den vanskelige perioden er over, vil baby som oftest ikke ha behov for den ekstra nattlige "servicen" lenger, og man faller greit tilbake til sine vanlige rutiner igjen av seg selv- det er ihvertfall min erfaring=)
Novadona Skrevet 14. mars 2011 Forfatter #11 Skrevet 14. mars 2011 Takk for oppmuntring Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ I dag virker han blidere i formen, dog natten hadde 8 oppvåkninger. Blir bortskjemt, men du har rett, det kommer vel flere perioder. Jeg er overrasket om hvor ekstremt vanedyr jeg er selv, omtrent det som er vanskeligst å snu for meg. Det er jo ingen vaner lenger!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå