Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hei

 

Jeg er gravid med nr 2 og tenker mye på hvordan fødselen blir. Forrige fødsel ble noe dramatisk pga at riesvekkelse og gutten min måtte komme til verden med vacum. Han var nesten livløs påa surstoffmangel, men kom seg veldig fort og alt gikk bra.

Alle sier at fødsel nr 2 og utover blir lettere og samme sier jordmor, men allikevel er jeg nervøs for at det samme skjer igjen.

Moren min hadde samme problemet alle gangene.

Er det noen her som har opplevd det motsatte?

Har forresten kjønnet stemt med hva dere føler og hva jordmor så på ultralyden? :-) Jordmor sier jente, men jeg føler gutt. Ringtesten stemte sist, men stemmer ikke nå med det jordmor sier(ringtesten sier gutt) :-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142993059-f%C3%B8dsel-nr-1-og-nr-2/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Heisann:-)

 

Jeg hadde som deg en tøff første fødsel. To timer med full åpning og ei tulle som satt fast og måtte forløses med tang. Jeg mistet mye blod og jenta pustet litt dårlig til å starte med.

Fødte igjen tre år senere. Drømmefødsel. Totalt 2,5 timer med rier, 10-15 minutter med trykkrier. Jeg gikk rett i dusjen etterpå og var i kjempe form. Ingen problemer for den jenta:-)

Spennende å se hva som skjer denne gangen, men satser på at det går like greit.

Et tips fra meg. Med nummer to fødte jeg knestående. Det var gull. Følte jeg hadde mye mer kontroll og at riene var mye mer effektive, for ikke å snakke om tyngdekraften. Mye lettere å føde i "nedoverbakke" enn oppoverbakke ;)

Jeg satser stort på samme stilling igjen. Jeg hang bare over hodeenden på senga og supe i meg lystgass når jeg trengte det ;)

 

Lykke til, jeg er sikker på at du får en bedre opplevelse denne gangen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...