Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 27. februar 2011 #1 Skrevet 27. februar 2011 Gutten min har vært sterk og frisk frem till idag. Hadde økedøgn (spiste hvertfall hver time) fredag og lørdag, men i natt har han "stønnet" akkurat som om han anstrenger seg/skal bæsje. Og nå målte vi tempen til 38,3 nå kl 11. Vi ammet i natt og han våknet med et skrik og litt "skum" i munnen. Tok en pupp når vi sto opp, men ville ikke ha den andre, bare lå og klynket. Jeg vet at alle barn får feber men han er min første og det er første gangen og jeg blir så sinnsykt urolig for at noe er veldig galt. Noen som vil berolige meg?
Puppen og lillemor Skrevet 27. februar 2011 #2 Skrevet 27. februar 2011 jeg vet ikke om dette beroliger deg.. men snuppa vår hadde feber da hun var 4 uker - vi ringte legevakten for sikkerhets skyld, og fikk klar beskjed om at feber hos så små (under 3 måneder) SKAL ALLTID sjekkes av lege. De var veldig klare på at vi skulle komme ned til legevakten med en gang. Så jeg ville ringt legevakten for sikkerhets skyld jeg Lykke til!! Hilsen ei som vet hvordan det er nå de aller aller minste blir syke..
hopplaaa har to guttetroll:) Skrevet 27. februar 2011 #3 Skrevet 27. februar 2011 Dra til barneklinikken med han, de skal egentlig ikke ha feber så tidlig , hvis de får det vil de undersøke han grundig. min baby fikk feber da han var tre uker gammel, han ble innlagt . Vi ble på sykehuset i en uke der han fikk antibiotika og de tok et hav av prøver. Heldigvis var det ikke noe alvorlig men de behandler som om det skulle være alvorlig før de får svar på prøver. Skremmer deg sikkert litt nå, men når de er så liten bør du komme deg til lege og som oftest er det bare et virus. De små blir fort dehydrert ved feber, så kom deg til legen. God bedring
Puppen og lillemor Skrevet 27. februar 2011 #4 Skrevet 27. februar 2011 jeg utelot en del ting for å ikke skremme unødvendig - men vi ble også innlagt, og vesla fikk behandling mot hjernehinnebetennelse (før de visste hva det var, for å være på den sikre siden.. det var gudskjelov ikke hjernehinnebetennelse, men en mer ufarlig virusinfeksjon).. stemmer at de blir fort dehydrert + at de kan få kjempehøy feber veldig fort disse små.. vi snakker minutter - og derfor tar de det superseriøst! Så hvis du ikke har gjort det allerede - ring nå!! eller dra på legevakten/barneklinikken på sykehuset (vi fikk beskjed da vi ringte sykehuset at vi måtte dra på legevakten først..)
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 27. februar 2011 #5 Skrevet 27. februar 2011 Babyer under 3 mnd som får feber skal sjekkes av lege øyeblikkelig, så hvis jeg var deg ville jeg ringt legevakten med en gang, siden det KAN være tegn på alvorlig infeksjon.
Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 27. februar 2011 Forfatter #6 Skrevet 27. februar 2011 Ble jo ikke akkurat beroliget av svarene deres så jeg ringte legevakten ganske fort. Der mente de at hvis han får i seg væske (melk) og har våte bleier, så trengte jeg ikke dra til legen med den temperaturen - selv om han bare er 2 uker. Typisk at det er søndag idag så får ikke svar på barselpoliklinikken (fikk tilbud om oppfølging derfra 6 uker etter fødsel).
Puppen og lillemor Skrevet 27. februar 2011 #7 Skrevet 27. februar 2011 så rart.. vesla her hadde ikke mer enn 38,5 og vi fikk beskjed om å komme umiddelbart! Og ble sendt rett fra legevakten til sykehuset.. men følg nøye med han.. særlig allmenntilstanden - blir han slapp, mer utilpass osv - ring igjen! eller bare dra! og det er kanskje greit å sjekke temperaturen med jevne mellomrom! sist, men ikke minst - sørg for at han spiser/drikker jevnlig.. vesla her kunne sove gjennom natten allerede når hun var 4 uker, men vi fikk beskjed på sykehuset om å vekke henne minst hver 3. time for å få i henne mat!! Håper vi ikke har uroet deg for mye.. som regel erd et jo bare en ufarlig virusinfeksjon.. Men bedre å være på den sikre siden med disse små synes jeg da (og så har jeg jo egen erfaring med å bli innlagt på isolat på sykehus i samme situasjon selv..) Men dette går veldig bra kjære deg!!
Nea og juniors mamma Skrevet 27. februar 2011 #8 Skrevet 27. februar 2011 Slenger meg på. Har en gutt på 4 uker med tempstigning (37,5 som ikke regnes som feber hos de minste før over 38) og nesetetthet. Men de tre andre av oss har vært syke med feber, hoste og nysing, så jeg må bare følge godt med på ham siden jeg vet det er en virusinfeksjon han har blitt smittet med. For din del hadde jeg tatt kontakt med legevakten så du får konkrete råd å følge. Feberkramper er også hyppig hos de små ved rask tempstigning og det er ikke morsomt. Lykke til
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 27. februar 2011 #9 Skrevet 27. februar 2011 Barn som er under 3 mnd skal ALLTID inn til sykehus/legevakt når de har feber! Dette sa de på legevakten til meg når jeg var der for en uke siden med lillegutt som var 5 uker da. Jeg hadde ikke bare sett det an. Ring lege med engang!
Mamma`n til Ole Kristian Skrevet 27. februar 2011 #10 Skrevet 27. februar 2011 Hvis du fikk det svaret på legevakten, hadde jeg ringt direkte til sykehuset jeg og fått snakket med en barnelege!!!! For disse små skal IKKE ha feber..... Og det er mye bedre og få sjekket dette ut, så slipper dere gå og bekymre dere. Ikke gi deg, kommer du ikke frem på sykehuset ring legevakten igjen, nye mennesker på jobb, nye vurderinger..... Lykke til og hold oss oppdatert:)
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 27. februar 2011 #11 Skrevet 27. februar 2011 Er enig med de andre her, har selv fått beskjed om at barn under 3mnd md feber skal sjekkes av lege, her ble minsten lagt inn en natt på barneklinikken når han var 2 uker, de tok masse prøver men de fant ikke ut hva det var å feberen ga se så vi fikk dra hjem igjen med beskjed at vist han ble verre skulle vi komme ned umidelbart. Om legevakten ga deg det svaret hadde jeg enten dradd ned der å hadde de sakt noe hadde jeg sakt at barn under 3mnd skal undersøkes om de har ferber eller hadde jeg ringt til sykehuset sn barneavdeling.
hopplaaa har to guttetroll:) Skrevet 28. februar 2011 #12 Skrevet 28. februar 2011 Hei Hei Hvordan går det med lille gutten din?
Mamma`n til Ole Kristian Skrevet 28. februar 2011 #13 Skrevet 28. februar 2011 Det lurer jeg også på..... Klem fra meg
Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 1. mars 2011 Forfatter #14 Skrevet 1. mars 2011 Hei alle, og tusen takk for at deres engasjement! Det førte til at jeg ringte barselpoliklinikken på nytt og da fikk vi beskjed om å komme inn. Så vi reise inn med 38,7 gr feber samme ettermiddag, og ble lagt inn på antibiotikakur. Han var skikkelig dårlig på natta og det var så vondt å se ha med alle slanger og nåler i seg. Det ble først en natt på nyfødtintensiven på grunn av høy og uregelmessig puls og litt for høy smittefare fra andre barn på den vanlige observasjonsposten. Nå ligger vi på en barneavdeling en ukes tid. Idag fikk vi svar på bakterieprøvene og det viste seg å være stafylokokker/"blodforgifting". Vi er såå glad for at jeg fulgte innstinktene mine og deres råd! Idag var første morgen med feberfri gutt! Men fikk allikevel en nedtur da jeg selv har hatt feber i natt (har 39 gr nå). Trulig brystbetennelse, siden han ikke har spist like mye som vanlig. Først fikk jeg beskjed om at barneavdelingen ikke hade ansvar for meg, så jeg måtte antagelig til fastlege eller legevakt, men etter vaktskifte viste det seg at barselpoliklinikken kunne ta meg imot umiddelbart. Så har tatt prøver og føler meg litt bedre ivaretatt nå. Det har vært noe fortvilandes døgn med altfor lite søvn, men mannen min er heldigvis på vei hit nå (han har jo akkurat begynt å jobbe igjen etter fødselspermen), og vi har blitt lovet en ekstra seng til ham på rommet sånn at jeg kan bruke energien min på å amme/bli kvitt betennelsen og ellers prøve å få sove litt. Skikkelig nedtur å være innesperret her en hel uke, men legen har lovet meg at vi garantert blir friske!
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 1. mars 2011 #15 Skrevet 1. mars 2011 huff, ja, dette var dramatiske saker! Men utrolig godt å høre at du tok en ekstra telefon og fikk komme inn til slutt, og at det går bedre med lillegutten nå=) God bedring til deg også, klem fra
enits40 Skrevet 1. mars 2011 #16 Skrevet 1. mars 2011 Tøff start, men bra dere fikk behandling og at lille er feberfri. God bedring til deg også! :-) :-)
<3_2gutterogeijente_<3 Skrevet 1. mars 2011 #17 Skrevet 1. mars 2011 Godt å høre at alt er bra med gutten din og at du er blitt ivaretatt omsider:) masse god bedring til deg å gutten din:)
Gjest frøken_førstegangs-med gutt<3 Skrevet 1. mars 2011 #18 Skrevet 1. mars 2011 Så utrolig godt å høre det gikk bra tilslutt! Men hadde det vært meg hadde jeg nok sagt ifra hva jeg syns til den som sa jeg skulle se det ann!!!
Vårgutten-08 <3 Skrevet 1. mars 2011 #19 Skrevet 1. mars 2011 For en skremmende historie som alikevel endte godt Veldig fint å høre at gutten din nå er på bedringens vei! Men, må også signere hun over her som sier at du må klage på legevakten som ba deg se dette an! Det er ikke alle som gjør som du gjorde, men som bare godtar og tror på det en evt legevakt sier! Dette kunne jo gått riktig galt dersom du ikke stod på for gutten din slik at han skulle bli undersøkt! Det er som andre over her sier, helt riktig at alle barn under 3 mnd skal undersøkes dersom de får feber.. Jeg kjenner jeg blir utrolig provosert og sint når jeg hører historien din! De fortjener en smekk på lanken og en wake up call som forhindrer at de gjør samme feilen igjen! Du har vært en flink mamma som gjorde det helt riktige for babyen din
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå