Gjest Skrevet 24. februar 2011 #1 Skrevet 24. februar 2011 Jeg ser at det er mange her som blir gravide etter å ha begynt på vitex, noen har til og med feilet i et år, til deretter å treffe på første forsøk med vitex. Fantastisk, og gratulerer til dere! Så lurer jeg på om noen kan hjelpe meg...... -Kan jeg som (vanligvis) har en stabil syklus på 28 dager, med stabil EL begynne på noe slikt, eller vil det endre syklusen? Er jo ikke interessert i lengre luteelfaser osv. -Er det for sent å begynne på vitex i syklus dag 7? Er jo bare en uke igjen til EL.... -Hva er det egentlig vitex gjør med kroppen? Tusen takk!
fruktkake Skrevet 24. februar 2011 #2 Skrevet 24. februar 2011 Lurer på det samme.. Men jeg har litt lang syklus på rundt 36 dager.. Ble jammen populært med vitex nå
Gjest Skrevet 24. februar 2011 #3 Skrevet 24. februar 2011 Ja det ble det, plutselig denne uken Får håpe det kan være interessant for oss begge da, hehe.
lille.pudding Skrevet 24. februar 2011 #4 Skrevet 24. februar 2011 Jeg hadde 42 dagers syklus, begynte på vitex og kun etter 1 mnd var den nede på 34 dager Begynn med vitex nå med en gang, gjør ikke noe om du er uti syklusen men da har den ikke så stor virkning.. Man skal ta det i 3 mnd sies det før det har noe innvirkning.
Happy87 Skrevet 24. februar 2011 #5 Skrevet 24. februar 2011 Har et spørsmål jeg også.. Jeg har jo eviglange sykluser (er på dag 100 ettellerannet nå) og ser at man kan begynne på vitex når som helst i syklusen.. Men den skal ikke tas hvis man får positiv g-test.. Jeg aner ikke om jeg har hatt el eller ikke.. Må jeg vente på neste tr eller kan jeg bare begynne å ta det nå?
1 Gulljente + gull i magen <3 Skrevet 24. februar 2011 #6 Skrevet 24. februar 2011 Jeg hadde ganske stabil syklus på mellom 24 og 28 dager mest 27 så jeg begynte på det for hadde lest om MANGE som ble gravide med en gang..bare å søke på vitex på google så finner du mange forum der det står. Jeg begynte ca en uke før EL å blei ikke gravid den El`n men neste måned, altså når jeg hadde hatt det i kroppen i halvannen måned ca. Det er jo "bare" en natumedisin så kan ikke gjøre så mye skade trur jeg så hadde ikke vært i tvil hadde jeg vert deg. Kunne nesten ikke tro det. KAN jo ikke være tilfeldig når det skjer med så mange...anbefaler det til ALLE!!!
1 Gulljente + gull i magen <3 Skrevet 24. februar 2011 #7 Skrevet 24. februar 2011 hei happy87 har sett etter deg...har du fortsatt så evig lange sykluser?? :/ ikke bra...kan du ikke bare starte på vitex nå...bare ta en g test først for sikkerhetsskyld. jeg tok nå vitex fra el og frem til 2 dager etter ikm for vil jo ikke stoppe opp heller hvis jeg ikke hadde blitt gravid men trur ikke det har noe å si med bare 2 uker..det er jo ingen som finner ut at de er gravide før ca. 2 uker etter TR uansett.....
Gjest Skrevet 24. februar 2011 #8 Skrevet 24. februar 2011 Skal det tas hver dag hele syklusen? Hvor mange om dagen? Tusen takk for svar alle jenter...!
FIFFI *nybakt 2barnsmamma* Skrevet 24. februar 2011 #9 Skrevet 24. februar 2011 Hele syklusen ja. 1 kapsel hver dag, på tom mage om morgenen
Happy87 Skrevet 24. februar 2011 #10 Skrevet 24. februar 2011 Takk for svar 1 Gulljente + gull i magen <3 Joda, syklusene mine har ikke blitt noe kortere enda:( Denne er faktisk enda lengre enn forrige:( Trodde ikke det gikk an jeg.. Jaja, da tar jeg en g-test imorgen tidlig og hvis den er negativ så kjører jeg på med vitex.. Nå er jeg såpass lei at nå skal jeg prøve ALT!!!
Gjest Skrevet 24. februar 2011 #11 Skrevet 24. februar 2011 Har noen opplevd at syklusene blir lengre av dette? Takker
Mamsen til AT:) *prøver igjen* Skrevet 24. februar 2011 #12 Skrevet 24. februar 2011 Nyttig info her:) Hvor kjøper dere det?
Lillemy36 Skrevet 24. februar 2011 #13 Skrevet 24. februar 2011 Vitex (Agnus castus): http://www.feelunique.com/p/Bio-Health-Agnus-Castus-400mg-Capsules sender portofritt og er billigere enn og bestille fra danmark som mange gjør:-))
ღBellღ&gulletღ Skrevet 28. februar 2011 #14 Skrevet 28. februar 2011 http://www.rolv.no/urtemedisin/medisinplanter/vitex_a-c.htm http://www.helsekosten.dk/vitex-p-16340.html
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå