Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 24. februar 2011 #1 Skrevet 24. februar 2011 De siste 14 dagene har vi vært på legevakta to ganger pga lillegutt hoster og hoster og hoster. Han surkler, gulper opp grønt slim osv. Han har visst en infeksjon og i går var vi hos legen. Legen ville ikke gi penicillin eller antibiotika siden han virker fin ellers men vi fikk endelig hostesaft, efedrin eller noe sånt. Han hoster så fælt at han får panikk, hyler og får ikke puste. Skikkelig bronkitt hoste. Men nå får vi håpe hostesaften funker så han får sove godt en natt! Men vi får ikke lov å ha åpent vindu, eller ha kaldt rom. Fikk ikke lufte ut engang. Hosten hans blir skikkelig ille i kald luft. Er ikke noe moro når disse små blir sjuke.
enits40 Skrevet 24. februar 2011 #2 Skrevet 24. februar 2011 Huff, det høres skikkelig slitsomt ut - stakkars lille og stakkars dere som sikkert har bekymret dere endel... Godt at han kan få noe for hosten. Håper han blir raskt frisk!!!
Aliena Skrevet 24. februar 2011 #3 Skrevet 24. februar 2011 Huff, ikke for å skremme deg, men folkehelseinstituttet har gått ut med advarsel mot å gi efedrin til barn under to år. Efedrin kan gi alvorlige bivirkninger, og det er ikke dokumenter at den har særlig effekt på så små barn heller.
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 24. februar 2011 Forfatter #4 Skrevet 24. februar 2011 Håper jeg også enits40. Er lei av sjuke barn nå. hehe Jeg stoler på legen min så skal prøve den i et par dager iallfall. Funker den ikke er det uansett ikke vits i å ta den
Enichea Skrevet 24. februar 2011 #5 Skrevet 24. februar 2011 http://www.klikk.no/foreldre/dinbaby/article637210.ece http://www.tidsskriftet.no/?seks_id=2054645 Det er ikke alltid at leger er oppdaterte og vet best. Jeg ville i hvertfall aldri gi babyen min efedrin.
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 24. februar 2011 Forfatter #6 Skrevet 24. februar 2011 Jeg kommer ikke til å gi innpå disse linkene. Vi har ikke begynt å tatt den enda og han kommer ikke til å ta skade bare av at vi prøver den i et par dager.
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 24. februar 2011 Forfatter #7 Skrevet 24. februar 2011 En lege bør da vel vite hvis en medisin virkelig er farlig for spedbarn?
Mamma`n til Ole Kristian Skrevet 24. februar 2011 #8 Skrevet 24. februar 2011 Rådfør deg med en barnelege, ring på nærmeste sykehus:) De er oppdatert på det siste som gjelder barn og medisiner......og de er jo spesialister på disse små har de ikke tid og snakke med deg med en gang, ringer de deg sikkert opp:) God bedring til Gullet:)
Aliena Skrevet 24. februar 2011 #9 Skrevet 24. februar 2011 Anbefalingen mot å ikke gi efedrin til små barn er relativt ny, fra desember 2010. Det er nok ikke alle legene som er oppdaterte. I de fleste tilfellene går det nok bra, uten bivirkninger. Men det forekommer også til dels alvorlige bivirkninger. I utlandet bl.a USA er den derfor trukket helt fra markedet.
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 24. februar 2011 #10 Skrevet 24. februar 2011 Signerer enichea over her; ikke alle leger er like oppdaterte alltid dessverre... De nye retningslinjene fra legemiddelverket sier at bruk hos barn under 2 år som hovedregel bør unngås, pga alvorlige bivirkninger og dødsfall hos små barn. Så enig med tirilgirl over her; ta kontakt m barnelege/ sykehus først- det hadde ihvertfall jeg gjort for min egen trygghet>=)
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 24. februar 2011 Forfatter #11 Skrevet 24. februar 2011 ja det var lurt. Da gir jeg han ikke noe før jeg har gjort det. Skummelt at vi som sitter på nettet får med oss dette men ikke legene!
minitromsø <3 Odinn <3 Skrevet 24. februar 2011 #12 Skrevet 24. februar 2011 Jeg har vært hos legen med lilletrille 4 ganger på en uke nå. Han er 7 mnd. De nekter å gi annet en astma medi. Han ville ikke anbefale meg Efedrin pga at dette kunne være skadelig for barn under 2 år.
LilleBanan blir storebror Skrevet 24. februar 2011 #13 Skrevet 24. februar 2011 Hei MrsBad Jeg var på legevakta med tulla mi for noen mnd siden. Viste seg at a hadde falsk krupp og legen ville rekvirere Efedrin hostemixtur til henne. Jeg sa at dette ville jeg ikke gi henne da jeg har lest mye om denne og at den er frarådet så små barn....barnedødsfall, hyperaktivitet...etc. Fikk en arogant komentar om at det var han som var legen og bla bla bla. Etter litt frem og tilbake så sjekket han opp det jeg sa. det resulterte i at han absolutt ikke ville gi henne denne likevel. Han takket meg for opplysningene og ringte til og med dagen etter for å høre hvordan det gikk med tuppa mi...litt av en helomvemding Jeg hadde værtfall styrt unna denne. Vi fikk betapred tabletter (engangsdose de gir der nede) hu ble mye bedre samt at vi kjøpte bisolvon hostesaft som også hjalp Håper du finner ut av det! (prøver ikke å skremme, vil kun dele erfaringer)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå