Gå til innhold

Unge på tvers i veke 33..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Igjår var eg til jordmor, og ho kjente ikkje ungen i det heile tatt i bekkenet. Rumpa låg oppe på venstre side, og antagelig hovudet nede på høgre side, men ikkje ned i bekkenet. Håpe han snart snur seg rett vei, då eg ikkje har lyst på setefødsel. Går det ann å kjene sjølv om hovudet sjølv i bekkenet? Nokon som har opplevd liknande, der han har snudd seg fint før termin? Heldigvis nokre veker att :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

til meg låg baby på tvers i noen uker før den snudde seg, var vell i uke 32 til uke 35. I uke 36 hadde hodet festet seg knapt. Var idag på kontroll igjen og hodet er festet! Er i uke 37 =)

Skrevet

Vår første lå på tvers omtrent hele svangerskapet. Det var tidlig bestemt at vi skulle ha planlagt ks, så det var egentlig ikke så nøye hvordan hun lå. Hun lå fortsatt på tvers da ks ble tatt i uke 37. Legen mente at hun ikke hadde kommet til å snu seg hvis vi hadde gått til termin, og at det da uansett mått ha blitt et ks.

 

Nå venter vi nummer 3, og hun ligger også på tvers enda. Er i uke 31 nå. Vi skal ha ks nå også, så det har ingen betydning. Magen er nokså brei kan man si, hehe:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...