fruktkake Skrevet 21. februar 2011 #1 Skrevet 21. februar 2011 Trenger råd fort.. Er på cd 17 og har forventet el denne uka. Problemet er at jeg får litt panikk nå.. Sambo har en jobb som gjør at vi kommer til å møtes lite fremover..og det blir mindre sjanser for å treffe el. Vet jeg har el denne uka, og jeg har blitt med han på jobb og vi prøver å få en litt romantisk ferie av det hele og koser oss på hotell...MEN nå kjenner jeg at jeg begynner å få soppinfeksjon :( Sambo er akkurat ferdig med en penicillinkur etter å ha hatt øreverk..vet ikke om dette kan ha hatt noe å si? Og hva med det dyrbare egget mitt..??? Lest at sjansene kan være mindre, og at miljøet i skjeden ved en soppinfeksjon kan hindre svømmernes framkommelighet.. Skal jeg ta canesten med en gang? Hva skal jeg gjøre? Er alt ødelagt for denne pp? Noen som har erfaring? Er litt desperat nå... har seriøst litt lyst å gråte kjenner jeg..
Drømme Stress ned-mamma Skrevet 21. februar 2011 #2 Skrevet 21. februar 2011 Stikk på apoteket og spør om råd! Hehe. De har jo noe annet også, som virker forebyggende på soppinfeksjon (sånne små doseringstuber med noe greier i...flink å forklare? ) Ja, en kan nok få soppinfeksjon av at partneren bruker penicillin...stoffet havner jo i spermen hans, som da igjen kommer oppi deg... Æææsj så kjedelig!!
fruktkake Skrevet 21. februar 2011 Forfatter #3 Skrevet 21. februar 2011 Tok el-test nå, og jaggu kom smilet.. Har riktignok tatt el-testen et par timer tidligere i dagene som har vært, og vet ikke om det kan ha noe å si for resultatet? Håper noen har erfaring/tanker å dele med meg?
fruktkake Skrevet 21. februar 2011 Forfatter #4 Skrevet 21. februar 2011 Tuuusen takk for svar drømme stress-less:) stikker til apoteket nå tror jeg.. Og ja..er sååå kjedelig! Jeg som hadde kofferten full av det fineste undertøyet mitt..og minst behagelige undertøyet nå når det klør:(
Drømme Stress ned-mamma Skrevet 21. februar 2011 #5 Skrevet 21. februar 2011 Gå truseløs!!! (jeg tuller ikke engang) Det skal ikke spille noen rolle så lenge du får positivt resultat på el-testen Noen kan gå glipp av hormonstigningen, fordi de tester for tidlig, men når du først har fått et smil nå, så er det ikke så nøye om de andre dagene har vært helt korrekte. Anta eggløsning om 12-48 timer eller hva det er. Hehe.
fruktkake Skrevet 21. februar 2011 Forfatter #6 Skrevet 21. februar 2011 Hehehe;) da får det bli truseløs et par dager da;p vært på apoteket nå, kjøpt canesten. de visste ikke om det hadde noe å si for svømmedyktigheten, men i tilfellet det kan påvirke så sa de jeg skulle vente med å bruke den til jeg fikk den typiske sopp-utfloden. Jeg har nemlig bare litt kløe og svie enda, så kan være at jeg bare er sår (vært mye sengekos). Får bare vente å se.. Men kanskje du har råd om en annen ting også..? Har drukket grapefruktjuice i ca en uke.. Og nå fikk jeg jo smilet på eltesten, men jeg har ikke fått noe el-slim.. Må man ha el-slim for å få klaff? Kan det hende jeg får det i morgen eller noe?
Drømme Stress ned-mamma Skrevet 21. februar 2011 #7 Skrevet 21. februar 2011 Man kan ha elslim inni skjeden, uten at man merker noe utenpå, hvis du skjønner. Det viktige er at el slimet legger seg i livmorhalsen og rundt der. (Ikke rote rundt med fingerene..hehe) Men, hvis du er redd for det, kan du bruke eggehvite som glidemiddel senere, for det har omtrent nøyaktig samme egenskapene som elslimet vårt har Litt ekkelt er det jo, men hva gjør vi ikke i kjærlighetens navn ..det er egentlig det beste tipset hvis man mangler elslim..og er redd for sopp. Hehe. Man skal ikke klure for mye med naturen heller da, så eggehvite er heeelt naturlig og ufarlig, å prøve seg på
fruktkake Skrevet 21. februar 2011 Forfatter #8 Skrevet 21. februar 2011 Hehe.. lettere sagt enn gjort å holde fingrene vekk. Vil jo finne alt som kan være fruktbarhetstegn..menmen..prøve å la være;P Tror jeg skal prøve å la naturen gå sin gang, og heller håpe at jeg får slim i løpet av natta.. Lovet meg selv at jeg skulle slappe heeelt av denne pp og bare ta ting som det kommer..men det er jammen ikke mye lett.. Tusen takk for gode svar i hvert fall, og masse lykke til til deg;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå