Sololight Skrevet 20. februar 2011 #1 Skrevet 20. februar 2011 Noen mener det er supersøtt, mens de andre "hater" det og mener det er et navn som gjør barnet til mobbeoffer.. Hva tenker dere?
Heartbeat Skrevet 20. februar 2011 #2 Skrevet 20. februar 2011 Tror ikke jeg ville brukt det selv, men synes det er et fint navn! Ikke så vanlig heller.
Synnøve_Solbakken Skrevet 20. februar 2011 #3 Skrevet 20. februar 2011 Veldig fint Ikke for søtt, jeg liker ikke søte navn, derfor er ikke Klara supersøtt Passer til en kul jente Gå for Klara!
Vil Skrevet 20. februar 2011 #4 Skrevet 20. februar 2011 Det er noe med disse navnene som er koblet opp til noe felles i vår bevissthet. Selv om navnene er flotte, er de liksom opptatt. Idun er ketshup, Mikkel er en rev, Julius er en ape og Klara er ei...
Sololight Skrevet 20. februar 2011 Forfatter #5 Skrevet 20. februar 2011 Hehe, nettopp :-) Men jeg lurer på om det er foreldregenerasjonen (altså oss) som husker Klara Ku så godt. Mine to sønner vet jo ikke hvem Klara Ku er, de har aldri lest Donald regelmessig. Har ikke barn i dag andre tegneserie- og eventyrfigurer enn det vi hadde?
Synnøve_Solbakken Skrevet 20. februar 2011 #6 Skrevet 20. februar 2011 Klara Ku er ikke noe mine barn kjenner til hvertfall.
LoveDove Skrevet 20. februar 2011 #7 Skrevet 20. februar 2011 Jeg skjønner forsåvidt resonnementet til aprilgleder, men jeg syns både Klara, Julius og Mikkel er kult. Idun er fremdeles ketchup da. Jeg syns Klara er kult jeg! Tøft og rampete og mye kulere enn litt puslete Karla. Heia Klara!
LilleBitteliten Skrevet 21. februar 2011 #8 Skrevet 21. februar 2011 Nydelig navn! Forstår ikke hvorfor folk råder til ikke å kalle det fordi dem tenker på klara ku osv. Er da et fåtall som har lest Donald? Har aldri tenkte ku når jeg hører navnet :-) Vakkert! Go for it!
mibella Skrevet 21. februar 2011 #9 Skrevet 21. februar 2011 Jeg tenker nok først på Klara Ku, men det er bare når jeg ser navnet skriftlig, med K. Vet flere som heter det, og har aldri reagert første gang jeg hørte deres navn. Og som du sier; barna får nok ikke samme assosiasjonene som det vi har. Tviler sterkt på at det blir noe problem å hete det Synes navnet i seg selv er helt greit, liker det best skrevet Clara, da jeg synes det ser mye mykere ut.
sommertiara Skrevet 22. februar 2011 #13 Skrevet 22. februar 2011 Det er jo bare smak og behag selvfølgelig når folk sier at det er supersøtt eller at de hater det. Selv synes jeg det er helt ok, det er et bra navn på en måte bare ikke helt min smak. IKKE noe mobbeoffer navn.
mamma til twins Skrevet 22. februar 2011 #14 Skrevet 22. februar 2011 Kjempefint navn! Det står øverst på lista mi. Og ja, jeg har fått høre Klara Ku så mange ganger at jeg nesten har begynt å si det selv. Men det bryr jeg meg ikke noe om, er en av de to en liten Klara så kommer det til å bli en nydelig frøken med et nydelig navn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå