Gå til innhold

Når kom graviditets symptoma hos dere og hvilke symptom fikk dere?


Anbefalte innlegg

Jeg er bare 4 uker på vei. Har hatt ømme pupper til i dag. Noe jeg pleier og få hver gang rett før mens. Men nå er ømmheten begynt og gi seg. Har smerter i lysken pluss mens murringer. Har hørt at ca 50% mister mellom uke 4 og 5. Stemmer dette? Våger ikke helt og slippe gleden ut enda.

Fortsetter under...

Hei:)

Jeg merka det på kroppen først i uke 6, måtte tisse masse oftere enn "vanelig" og følte meg sulten.

Så i uke 8 kom kvalmen...

Tror de fleste som mister, mister før de vet at de er gravid, har jeg lest..

Jeg heller klarte ikke å glede meg masse med en gang, men gikk bedre ettersom ukene gikk:)

Masse lykke til:)

Hei :)

 

Er i uke 7 nå, merket etter 3 uker ca at puppene var ømme og at jeg måtte ooooftere på do å tisse, slik har jeg det enda:) Hadde også en slags mild mensmurring til tider. Har i senere tid fått litt morgen og kveldskvalme, men ikke slik at jeg kaster opp..

Ang det å miste; en kan miste når som helst de 3 første mnd trur jeg, om man mister så er det fordi fosteret ikke er levedyktig. Dette er noe jeg tenker på hele tider, er redd for å miste.. men tror ikke jeg er alene om å være det. :) Har hørt at risikoen avtar etter uke 8, men er usikker på om det stemmer..

 

Fant den her på siden her:

 

Hvor ofte går det bra:

5-8 uke 89,2% sjanse for at det skal gå bra

9-12 uke 93,8% sjanse for at det skal gå bra*

13-16 uke 96,3% sjanse for at det skal gå bra

17-20 uke 98,9% sjanse for at det skal gå bra

21-24 uke 99,3% sjanse for at det skal gå bra **

25-28 uke 99,8% sjanse for at det skal gå bra

 

*dersom hjerteaktivitet er påvist, er faren for abort enda mindre.

 

Håpe den hjelper på spm.ditt :)

Statisitkk er neimen ikke så lett:)

Poenget er vel at mange "mister" uten at de engang vet egget har vært befruktet slik at de får en forsinka mens.

 

Usikkerheten din kjenner iallefall jeg meg igjen i!!! Testa som en gal, fikk pos test 5(!) dager før forventet mens, og hver eneste dag etterpå i minst 6 dager-haha- tror jeg:)

 

Slipp gleden løs du, for ER du gravid så ER du jo det:)))) Hurraaaaa!!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...