Gå til innhold

D-vitamin-overdose?!


Anbefalte innlegg

Med en hyper gutt på stellebordet blir det ofte så man rekker han det første og beste bare for å få han ligge i ro. Ga han flaska med d-vitaminer, skrudde ekstra på korka, og trudde det skulle gå bra. Ser etterpå at flaska plutselig har blitt tom. Toppa var fortsatt på. Vet den ikke var tom i utgangspunktet. Usikker på om han fått i seg, men han dreiv å spiste på flaska. Spørsmålet er; om han har fått i seg noe, bør jeg da være bekymra?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142925944-d-vitamin-overdose/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg ville kontaktet legevakt hvis jeg var deg.. for å være på den sikre siden.

Hs sa til oss at det var veldig viktig at han ikke fikk mer enn 5 dråper pr dag, og at han ikke fikk noe annet vitamin-tilskudd som inneholdt d-vitamin, for å ikke få overdose.

 

Men hvis han lå på stellebordet, ser du vel om det er vått noen plasser, om han har klart å søle det ut ?

Ringte giftsentralen og fikk beskjed om at det mest sannsynlig ikke var sjanse for at kan ha blitt forgiftet. Var vanskelig å se om det var vått noe sted, er såpass liten mengde det er snakk om. Men ser at det har trukket inn i etiketten på flaska, og det er jo et godt tegn, da kan det ikke være innmari mye han i såfall har fått i seg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...