delyla81 Skrevet 16. februar 2011 #1 Skrevet 16. februar 2011 Er det noen som har hatt ivf her? Og har erfaringer derfra å dele? Vi er snart ferdig i det offentlige, og vi snuser på private klinikker. Og er veldig usikre på å velge en klinikk i norge eller danmark... På forhånd takk for svar:)
Håpefull38 Skrevet 16. februar 2011 #2 Skrevet 16. februar 2011 Har ikke vært der selv, men har hørt veldig mye positivt om dem. Tar seg godt av pasientene og er flinke.
shalin Skrevet 16. februar 2011 #3 Skrevet 16. februar 2011 Har ingen erfaring selv,men hvis vi ikke lykkes på det offentlige her,tar vi turen til Danmark,prøver heller der enn i Norge,har hørt masse positivt om Danmark når det gjelder dette:-)
*sommer* Skrevet 17. februar 2011 #4 Skrevet 17. februar 2011 Hei vi skal til Maigaard nå i mars etter å ha hatt forsøk her hjemme. Det var dr.Purvis som anbefalte dette stedet fremform copenhagen fertilitycenter. Han sa de var flinke til individuell behandling og da jeg har få egg og min sambo dårlig sæd kvalitet var denne anbefalingen det vi trengte for å velge sted. De har underveis svart raskt på mailer uansett spørsmål og de er veldig hyggelige (har kun pratet med de per tlf foreløpig). Lykke til :-)
delyla81 Skrevet 17. februar 2011 Forfatter #5 Skrevet 17. februar 2011 Takk for alle svar:) Vanskelig å velge, men har vel kommet frem til at danmark er stedet. Kan ikke skjønne at det utgjør noen stor forskjell på offentlig og privat klinikk i norge. Hvis man ikke snakker service da:)hehe, for den kan jo være så som så. Håper vi kan holde litt kontakten *sommer*, spent på hvordan det går for dere på Maigaard. Går dere for ett og ett forsøk eller pakka på tre?
*sommer* Skrevet 21. februar 2011 #6 Skrevet 21. februar 2011 Hei Jeg har for noen år siden vært igjennom forsøk her i Norge med min daværende x som "heldigvis" ikke lyktes (siden det ble slutt.) Pga at jeg har lav amh (0,3 bør være 1) får jeg frem veldig få egg. I tilleg har min tilkomne mann litt dårlige svømmere. Det var fra hans lege Dr.Purvis som anbefalte oss Maigaard og ikke Copenhagen som vi hadde tenkt å reise til. Siden jeg ikke er en super "verper" og han ingen super "dykker" så går vi for pakke på 3 forsøk. Vi snakkes :-)
IVF-mammaer *venter nr.2og3* Skrevet 22. februar 2011 #7 Skrevet 22. februar 2011 Maigaard er fantastiske, de er ansvarlige for våre 3 barn (om 15 uker +-). Både jeg og kona ble gravide på første IVF-forsøk hos dem, men full klaff for min del. Venter tvillinger og er i uke 21 Lokalene er koselige, og de som jobber der er enda flottere. Fra resepsjonistene, til sykepleierene, og lab-dama er nydelig, SÅ sympatisk og fin. Legene er profesjonelle, og svært erfarne, med et snev av humor og glimt i øyet. Lykke til med valget
Linemor m/ twins 2007 og 2010 Skrevet 23. februar 2011 #8 Skrevet 23. februar 2011 Signerer IVF-mammaer *venter nr.2og3* her. Svend Maigaard er godheten selv, og alle de andre som nevnt over. En fantastisk klinikk med fantastiske mennesker! Tvillingguttene våre som ble til på Maigaardklinikken er nå 4 år, og jeg sender ofte gode tanker til Maigaard og co enda. Er evig takknemlig ) Tvillingjentene våre ble til hos Hausken, bra klinikk det også, men Maigaard er noe for seg selv ) Lykke til med valget
delyla81 Skrevet 23. februar 2011 Forfatter #9 Skrevet 23. februar 2011 Tusen takk for all respons:) Hyggelig å ha et positivt inntrykk!! Hvis det går som vi ønsker så har vi tanker om å starte opp rett etter sommeren:) Lykke til med resten av svangerskapet!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå