Anonym bruker Skrevet 15. februar 2011 #1 Skrevet 15. februar 2011 Når skjønte dere at ikke alt var som det skulle? Noen som har hatt en "magefølelse" på at noe ikke stemte, men kunne ikke plassere fingeren på hva det var, også viste det seg at det var PCOS?
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2011 #2 Skrevet 15. februar 2011 Jeg fikk diagnosen i januar-11 så ganske ferskt.. dro til legen pga kluss med syklusen etter p-pille slutt. Siden legen min er gynekolog sjekka hun med innv. ul med det samme,var mange cyster,særlig på den ene eggstokken. Jeg hadde en anelse ja.. har litt uønsket hårvekst og hatt litt kluss med syklusene tidligere,jeg er og overvektig,med mest rundt magen og har mye pms plager+kviser på rygg/nakke. Har et barn født -08 med han ble jeg gravid rett etter en 3 mnd. periode på p-piller.. utenom det har jeg aldri brukt prevansjon før han kom,så ikke spesielt fruktbar nei.. sluttet nå sist med p-piller sept.-10 ingen lykke enda..
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2011 #3 Skrevet 15. februar 2011 Jeg har ikke prøvd spesielt lenge, men er likevel bekymret... Slutta på mini-pillene i høst (har ikke hatt mens på 5 år?) fikk igjen menstruasjonen med en gang, og hadde EN perfekt 28 dagers syklus. Etter den ble de lenger 32-33 dager ca. Første syklusen hadde jeg el-smerter, men har ikke kjent noe etter den (det gjorde jeg før jeg begynte med prevensjon, i min grønne "ungdom") Siden jeg er ung, er jeg redd for å ikke bli tatt på alvor... At jeg vil få beskjed om å vente ett år, før jeg ber om hjelp. Alt blir så veldig stressende, føler at jeg har gjort alt etter boka, men blir likevel ikke gravid! Det kan ikke gå an å bomme SÅ mange ganger på EL? (fører "skjema" over syklus) Ellers så har jeg litt ekstra hårvekst, i ansikt, på legger (og tær) *flaut* Har ca. 10 kg for mye (la på meg etter jeg slutta på ungdomsskolen) Har kviser i ansiktet, så og si hele tiden... Sliter også med å gå ned i vekt, og jeg er et pms-monster! Jeg driver å tester ut EL-tester. Forventer eggløsning i dag, men har kun fått super-svak strek. Jeg begynte å teste tidlig i syklusen (hver dag) for å bli kjent med testene, så jeg "vet" hvordan streken skal se ut, men alle er like svake. Ingen er like sterk/sterkere enn "kontrollstreken" Skal selvfølgelig fortsette å teste, frem til TR dukker opp, men tviler på resultatet... Føler meg så liten og maktløs... Har lyst til å bestille time hos legen, men føler at jeg ikke kommer til å bli trodd... HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå