AJS Skrevet 11. februar 2011 #1 Skrevet 11. februar 2011 Nå er jeg visst gravid igjen, min datter blir seks måneder. Det kom litt som ett sjokk. Nå er vi i full gang med å selge vår sentrumsleilighet til fordel for en større leilighet utenfor byen!! Noen som har to tette? Jeg er veldig nervøs. Jeg har hørt lite godt om to tette!!!
Gjest Skrevet 11. februar 2011 #2 Skrevet 11. februar 2011 Velkommen i klubben, Lillegutt er 8 mnd og jeg er 4 mnd på vei med tvillinger:) Jeg har brukt 4 mnd på å fordøye dette for å si d sånn... Gleder meg tilå bli ferdig nå!
FruFrydmedtotette Skrevet 11. februar 2011 #3 Skrevet 11. februar 2011 Her har jeg en aktiv gutt på 8 mnd nå,og venter ei jente i begynelsen av Juli:) Vi hadde planer om 2 tette,men at jeg skulle bli gravid sååå fort hadde jeg ikke trodd.
Gjest UndrendeUllteppe Skrevet 11. februar 2011 #4 Skrevet 11. februar 2011 Du er i godt selskap her inne, for å si det sånn, det er mange som venter to tette ;-) (Ikke meg da hehe)
Mummy2be´med to tette:p Skrevet 11. februar 2011 #5 Skrevet 11. februar 2011 kan jeg spørre hvordan dere har endt opp som gravide igjen? altså, jeg vet veldig godt hvordan man blir gravid:) er ikke det jeg mener.. men har dere gått på prevensjon? har dere bestemt dere for å ikke bruke prevensjon? og hvordan fant dere ut at dere var blitt gravid igjen? kvalme? eller at mensen ikke kom? jeg fikk nemlig mensen da baby var 4 mnd (fullammet). har ikke hatt den siden, og det er snart 2 mnd siden. vet at den kan være uregelmessig i starten, så derfor stresser jeg ikke noe med det. saken er bare den at jeg ikke har begynt på noe ny prevensjon etter fødsel. venter på mensen slik at jeg kan begynne på minipillen.. fikk det for meg her en natt jeg låg halvvåken i senga at -tenk om jeg er gravid igjen!!!! ble helt svett av tanken:)
Linda_T *nov-09* *des-10* Skrevet 11. februar 2011 #6 Skrevet 11. februar 2011 Gratulerer:-) Og Ja, det er ett sjokk når man får en positiv test måneder etter første mann:-] Jeg har to gutter med 13 mnd mellom (storebror vår 4 mnd da jeg ble gravid igjen). Yngstemann er nå 1,5 mnd. Det er jo begrenset hvor mye jeg kan fortelle deg enda om hvor tungt det er, tatt i betraktning at han ikke er så gammel. Men vi har rukket mye allerede. Som omgangsyke i jula på oss alle, med gjester og alt.. Da yngstemann var en halv mnd måtte faren hans reise ut (reisejobb) og da kom det jeg trodde var kolikk. Men etter 2,5 uker med 1,5 timer søvn hvert døgn fikk vi endelig hjelp. Jeg tror og håper vi har hatt vårt nå, og etter denne episoden vil jeg si at det å ha to "normale" tette babyer er ikke så ille. Storebror ble fort vant med den nye situasjonen (men du må regne med litt sjalusi) og vi begynner å få litt rutiner igjen, for det er virkelig nøkkelordet når man har to små for at dagen skal gå ;-) Lykke til, og nyt tiden nå. Her fikk jeg bekkenløsning, isjas og mange andre plager på slutten så det ble vanskelig med lek og morro. Men håper du slipper unna alt ;-)
Linda_T *nov-09* *des-10* Skrevet 11. februar 2011 #7 Skrevet 11. februar 2011 Her sprakk kondomen, mens jeg ventet på å kunne begynne på pillene. Dumheter gjorde at jeg ikke tok angrepille, MEN er jo sjele glad for det i dag:-) Hehe, dette høres nok rart ut, men ca 2 uker før jeg oppdaget at jeg var gravid var det en "stemme" som sa "tenk nå skal Nicolas bli storbror" jeg tenkte egentlig ikke mer over det da. Men litt etter begynte jeg å bli kvalm igjen, akkurat som året før. Tok test (3 stk for å være sikker) som sa positiv, og ul rett etterpå viste at jeg var 11 uker på vei.
Gjest Skrevet 12. februar 2011 #8 Skrevet 12. februar 2011 Kjenner mange som får tette jeg Både planlagt og ikke.... Og skjønner godt at det blir slik! Det er ikke lett med prevansjon... F.eks i mitt eget tilfelle (jeg er IKKE gravid) så fullammer jeg datteren vår på 4 mnd så kan ikke gå på p-pille, jeg vil ikke ha spiral eller pstav eller noe slik drit inn i kroppen, tanken gir meg hetta, sikkert fordi det frarøver meg muligheten til å slutte akkurat den dagen det passer oss. Minipille har jeg nå prøvd to forskjellige av men kroppen min fungerer rett og slett ikke med de! Sexlysten forsvant totalt i tillegg til at jeg blødde konstant da jeg gikk på dem... Så har endt opp med at vi hopper av i svingen! Det er ikke en 100% sikker prevansjon, men hvilke andre valg enn kondom har man igjen? Skjer det så skjer det... Du kommer til å klare dette helt fint, det er jo positive sider også! De kommer sikkert til å bli veldig sammensveiset når de er så tette, og de kommer alltid til å ha en lekekamerat tilgjengelig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå