Prinsessemamma x 2 Skrevet 9. februar 2011 #1 Skrevet 9. februar 2011 Og hvorfor akkurat det? Jeg har selv ei Mathilde på 3 år. Hun fikk navnet sitt av meg lenge før hun ble påtenkt, og heldigvis var mannen min enig Og nå har vi også Karoline på 6 uker. Vi ønsket oss et navn som klinga bra med Mathilde, et navn som ikke er for uvanlig eller vanlig, og som kan brukes internasjonalt. Jeg er en av dem som er "hekta" på navn, synes det er superinteressant av en eller annen grunn Så, hva heter deres små?
*NordNorge* Skrevet 9. februar 2011 #2 Skrevet 9. februar 2011 Hei hei Mi lille jente heter Lilly Sophia og er 3 mnd. Skulle egentli bare hete Sophia, men så måtte jeg bare ha med Lilly, da hennes oldemor het d. En dame som var min mormor og jeg hadde et helt spesiellt forhold til henne, som min andre mamma Så syns jeg de to navnene klingte godt sammens og i tillegg ikke så mange som har den anvnekomboen )
pittrine Skrevet 9. februar 2011 #3 Skrevet 9. februar 2011 Hei=) Min lille prinsesse har fått navnet Emma-Olave. Emma fordi jeg alltid har hatt lyst på ei jente som heter det og fordi jeg synes det er utrolig flott navn. Olave fordi jeg ville at hun skulle ha dobbelt navn da både jeg og faren har det og fordi Olave er etter min oldemor, hennes tippoldemor. Og så er det jo ikke så mange som heter Oalve og i hvertfall ikke Emma-Olave. Vi valgte med bindestrek fordi vi vil bruke begge navnene=)=)
Novadona Skrevet 9. februar 2011 #4 Skrevet 9. februar 2011 Min heter Amund, fordi vi likte det og at det går langt tilbake i slekta. Min tippoldefar heter Åmund og det gjør min tip-tippoldefar også. Jeg har også to stk som heter Amund fra 1600 tallet og en drøss av Oddmund fra 1623 og frem til i dag. Alle navn er av samme opprinnelse som er og dannet som en form av Åmund. Navnet Åmund har opprinnelse i de to norrøne navnene Ǫgmundr og Ámundi. Det første navneleddet har opprinnelse i age, «respekt», egg, «egg» (på et sverd), eller á, «veldig». Det andre navneleddet har opprinnelse i mund, «beskyttelse».
Gjest Skrevet 9. februar 2011 #5 Skrevet 9. februar 2011 Smurfen her heter Emil Skulle egentlig heter Julian, men ett par uker før han kom til så ble det plutselig helt feil. Så da datt plutselig Emil ned i hodet på oss begge
sep.j2010+juni.g2012 Skrevet 9. februar 2011 #6 Skrevet 9. februar 2011 jenta mi heter Tuva Marie, Tuva fordi dette var et navn begge falt for, å Marie etter oldermoren til samboer, å så viste det seg når jeg drev å gransket navnet litt at Tuva har navnedag dagen jeg å samboer kom i sammen. det syns vi var litt spesielt:) å så betyr det evigvarende:)
Nybakt mamme til prins<3 Skrevet 9. februar 2011 #7 Skrevet 9. februar 2011 Vår lille gutt heter Sakarias:) jeg var bestemt på et sjeldent navn;)
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 9. februar 2011 #8 Skrevet 9. februar 2011 eldste heter Eline. Og så har hun mitt mellomnavn som sitt mellomnavn. Lillebror på snart 4 uker heter Emil og har mannen sitt mellomnavn som mellomnavn også
Mamma`n til Ole Kristian Skrevet 9. februar 2011 #9 Skrevet 9. februar 2011 Vårt lille mirakel heter Ole Kristian:) Min pappa døde når jeg var 11 år. Han het Kristian. Jeg har alltid ønsket og oppkalle en evt. sønn etter han. Vi mistet en liten gutt i uke 20. Og han hadde vin tenkt skulle hete Kristian. Så når jeg ble gravid denne gangen, følte jeg at navnet var litt "oppbrukt". Men klarte ikke slå det helt fra meg eller..... Vi fikk en prematur sønn i uke 28+6, så han kom veldig brått. Når vi var på Nyfødt Intensiv, spurte alle hva skal han hete, og vi hadde ikke noe navn. SÅ måtte far ut og kjøpe Den store navnboken. Og etter kort tid slo han opp på dobbeltnavn, og foreslo Ole Kristian. Nå viser det seg at min manns bestefar het Ole, hans farfar het Kristian og min pappa het Kristian:) Klem fra oss
Junifrue Skrevet 9. februar 2011 #10 Skrevet 9. februar 2011 Jenta mi heter Anna. Hun er oppkallt etter min oldemor, og siden moren min også er det så er hun litt oppkallt etter mormor også I tillegg viser det seg at min samboers oldemor heter det samme:)
høstjenta ~ lille vesla mi Skrevet 9. februar 2011 #11 Skrevet 9. februar 2011 Vesla på 3 mnd heter Olivia <3 Vi valgte det navnet fordi det var et navn vi begge likte, jeg hadde nemlig 1000vis av forslag, mens sambo ikke hadde noen, før han plutselig kom med Olivia. Jeg falt pladask, og er veldig glad for at han "fikk bestemme"
kinaputten Skrevet 9. februar 2011 #12 Skrevet 9. februar 2011 Så mange fine navn det var her, skrive bak øret til neste gang Jenta mi heter Ingelin og mini heter Kai. Ingen spesiell grunn annet enn at jeg ville ha navn som ikke alle andre heter også liker jeg navnene så godt. Faktisk så godt at fikk vi en jente nå da jeg gikk grtavid, så ville jeg bruke Ingelin igjen Tror gravid hormonene raste litt da ja, hehe, fikk ikke lov av mannen min da
Prinsessemamma x 2 Skrevet 9. februar 2011 Forfatter #13 Skrevet 9. februar 2011 Enig med costamummy&mini bamsen, utrolig mange fine navn!!
Bålle84+j06+nooni161010 Skrevet 9. februar 2011 #14 Skrevet 9. februar 2011 Min første jente på snart 5 heter Louise. dette navnet likte vi begge med en gang vi kom på det. Jenta på snart 4 mnd heter Nora. Vi tenkte på det, jeg ble aldri helt konfortabel med det, men pappaen ønsket det så sterkt! Jeg ville kalt henne Gabriella jeg=) hehe for sent nå
Mammatiljente-09<3 Skrevet 9. februar 2011 #15 Skrevet 9. februar 2011 Hører egentlig ikke til her, men fikk så lyst å svare.. Min tuppe heter Alvilde.. ikke oppkalt etter noen, men fordi jeg syns det er ett utrolig nydelig navn og for noen år tilbake så møtte jeg en liten jente med akkurat dette navnet og hun var så ufattelig søt.. Tuppa skulle egentlig hete Marion, men ombestemte meg etter UL for syns ikke navnet passet:p
Eliida Skrevet 9. februar 2011 #16 Skrevet 9. februar 2011 Har ei jente på 5 1/2 som heter Elisabeth Jean, oppkalt etter mitt mellomnavn som er Elisabeth og hennes farmors mellomnavn som er Jean. Hennes lillesøster på 7 mnd. heter Ida May, Ida etter hennes tippoldemor (min oldemor) og May etter hennes oldemor (min manns farmor) som het Leila May.
Ennai Skrevet 10. februar 2011 #17 Skrevet 10. februar 2011 Jeg skriver her i fare for å bli gjennkjent, men det får gå Min lille heter Markus. Ikke spesielt i seg selv, Men når oldeforeldre, tanter, onkler og søskenbarn heter Marius, May B, Mathea, Mette, Martin, Martha og Marie blir det litt spesielt :-) For ikke å glemme at jeg heter Marianne og samboer heter Mats Får vi flere gutter i fremtiden har vi et problem om vi skal fortsette M-rekka
Linda_T *nov-09* *des-10* Skrevet 10. februar 2011 #18 Skrevet 10. februar 2011 Vår eldste sønn på 14 mnd heter Nicolas. Det var et navn som kom helt i begynnelsen av graviditeten og ble :-) Mini som nå er 1,5 mnd har fått navnet Tobias. Jeg, min far og min farfar har navn som begynner på "T", og jeg ville derfor fortsette dette (skulle egentlig vært med Nicolas, men da fant vi ikke noe som passet). Tobias passer perfekt da han kom til verden :-))
♥ Ble april barn ♥ Skrevet 10. februar 2011 #19 Skrevet 10. februar 2011 Tulla vår heter "Tonje" siden pappaen liker det. Han har altid ønsket at tulla hans skulle hete det hvis han fikk jente. Jeg falt selfølgelig også for navnet. Passer fint til brødrene; "Fredrik", "Anders" og "Adrian". Enkle fine navn alle sammen. Jeg selv har sansen for de enkle korte navnene
KristineMed2Sønner<3 Skrevet 10. februar 2011 #20 Skrevet 10. februar 2011 Eldstegutten vår på 3 år og 4mnd heter Felix. Det var faren hans som ønsket det veldig, å jeg var veldig enig. Yngste på 5mnd heter Johannes, han er oppkallt etter min morfar som betyr veldig mye for meg.
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 10. februar 2011 #21 Skrevet 10. februar 2011 vesla på 3år og 5mnd heter Emily Jeanette, jeg ville ha Emily og samtidig dobbelt nav så da ble vi enig om Jeanette også. minsten på 6mnd heter Antonio, syntes det var veldig fint og ville ha noe som ikke var så vanlig.
super_s Skrevet 10. februar 2011 #22 Skrevet 10. februar 2011 fisen her heter Jørn Ola. UTEN bindestrek. Dette fordi jeg ikke er spesielt gla i Ola navnet, men sambo, svigerfar og sambo sin nevø og niese er oppkalt etter sambo sin farfar. Jeg liker Jørn. et ikke alt for vanlig navn.
Ennasus Skrevet 10. februar 2011 #23 Skrevet 10. februar 2011 Maisy Filippa 8,5 mnd Tobias Alexander 8 år
kmne+ida+sara Skrevet 10. februar 2011 #25 Skrevet 10. februar 2011 Vår eldste jente på 3år og 3mndr heter Ida Marie. Marie som mellomnavn heter jeg, min mor og min oldemor også, og da ville vi ha et enkelt navn som sto til det. Yngstefrøkna som straks er 6mndr heter Sara Amalie. Amalie heter min mann sin søster og min mann sin oldemor, så slektsnavn fra hans side. Vi bruker mest Ida og Sara i hverdagen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå