Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Er det noen som holder seg til denne livsstileen under svangerskapet? Jeg er bare litt nysgjerrig :) Jeg fortalte legen i dag at jeg ikke spisr poteter,ris,pasta og sånn og det synes han faktisk var en veldig god ide! Ble litt overrasket jeg da altså :) Jeg håper jeg klarer å holde meg og heller ha en kosedag i ny og ne :)

Spennende å høre om andre som kanskje har erfaring?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142881536-lav-karbo/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Ingen dum ide :) Jeg prøver å hode samme kursen, vet fra tidligere at jeg har fått mer energi av lavkarbo ( ikke de første ukene riktignok), og med å spise litt grovt knekkebrød til (som jeg lager selv), så får jeg en fin balanse.. Målet er ikke å slanke seg i graviditeten, men å forebygge overvekt! Men vanskelig å holde seg unna den sjokoladen da :(

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142881536-lav-karbo/#findComment-142881661
Del på andre sider

Lurt å sørge for å få i seg litt karbohydrater da. Hvis man går inn i ketose, ved å ikke spise karbohydrater, frigjør kroppen giftstoffer (derfor dårlig ånde blant annet), og disse kan være skadelige for fosteret. Derfor man ikke skal slanke seg heller når man er gravid. Men det er jo ikke mye karbohydrater man skal spise for å unngå ketose da.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142881536-lav-karbo/#findComment-142881878
Del på andre sider

Ja,den sjokoladen..... jeg spiser en liten bit mørk sjokolade sammen med nøtter :) det virker det altså!Kjenner at eggerøre til frokost er litt drøy kost så jeg lager knekkebrød jeg også!Skikkelig gode faktisk :) Føler meg litt som kjerringa mot strømmen , men kan man unngå de unødvendige kiloene i svangerskapet,vann i kroppen,svangerskapdiabetes,preeklamsi og sånn så gjør jeg hvertfall det!Ingen slanking eller kur,men livsstil :)

Jeg bryr meg ikke så veldig om de nye kostrådene for å si det sånn !Hehe-...

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142881536-lav-karbo/#findComment-142881915
Del på andre sider

Jeg har gått på lavkaro fra aug-des og hadde kjempe fin effekt både med noen kilo og ikke minst magen!! Var hos JM når jeg var i uke 5 og da snakket vi om kosthold fortalte henne at når jeg gikk på lavkarbo hadde jeg vedlig bra mage. og hu sa at dette ikke var noen problem. fikk info om en bok man kunne låne om gravide og vegitarianere. jeg er ikke vegitarianer men hu sa at der var det mange bra middags eksempler. og så fikk jeg tips om å kjøpe Hirse på helsekosten så det skla jeg gjøre. når jeg gikk på lavkarbo fra aug. des spiste jeg 20 gram karbo om dagen. men når man er gravid sier det seg selv at det må man øke. men jeg teller ikke karbo lengere og har begynt å spise glutenfritt brød. og der er det litt karbo.men da slipper jeg hveten :)

så JM var ikke negativ for dette tvert i mot :D

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142881536-lav-karbo/#findComment-142882151
Del på andre sider

Så gøy å høre at JM var positiv til det!Morsomt å høre med andre som har litt erfaring :) Og det er forskjell på lavkarbo og ketose ;) Ketose er en diett! Man lærer fort hva som innholder mye karbo og lite karbo så man slipper å telle ,man går bare på auto pilot :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142881536-lav-karbo/#findComment-142882385
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...