Lise* Skrevet 6. februar 2011 #1 Skrevet 6. februar 2011 Gutten min på seks måeder har plutselig sluttet å ta pupp på dagtid. Hvis han velger å gjøre det, er det maks seks-sju slurker. Han får tre måltider fast føde om dagen, grøt/middagsglass/grøt. Til dette får han vann (selv om ha ikke akkurat får i seg så mye). Han spiser godt når han skal legge seg, og også en gang ved 23-tida. I tillegg er jeg oppe en-to ganger på natta. Jeg spurte helsesøster, og hun sa at de skulle ha mm eller mme til de var ett år, men hvor mye? Jeg får ikke i ham noe særlig annet enn fast føde på dagen. Bør jeg gjøre bedre forsøk, eller holder det at han drikker på kveld/natt? Håper noen kan svare
Juni10 <3 og April12 <3 Skrevet 6. februar 2011 #2 Skrevet 6. februar 2011 Jeg vil tro dette holder i massevis:) Du kan jo evt. tilby en flaske mme evt. pumpet mm ila. dagen å se om han vil ha den:)
Tantrum Skrevet 6. februar 2011 #3 Skrevet 6. februar 2011 Mi var (og er) på akkurat samme viset, bare at hun nektet å ta pupp på dagtid da hun ble fem mnd. Jeg tilbydde pupp til hvert måltid i vel en uke, men så sluttet jeg bare å tilby på dagtid. Hun fikk på kvelden og på natta i kanskje en mnd til. Så begynte jeg å bli lei og hun viste mindre og mindre interesse for puppen oxo på natta, typ bare kos.... Det gadd jeg ikke, jeg er ikke sutteklut Så da gikk jeg over til MME, både på kvelden og natta. Hun har ALDRI fått MME før og skydd flaska som pesten, men NÅ skulle hun har! Så vi gir MME i senga hennes når hun legger seg og en gang om natta. Ellers drikker hun vann, til hvert måltid og når hun vil ha det. Har alltid en suttekopp med oss eller ved der hun leker og hun sier greit i fra når hun blir tørst Idag er hun ti mnd, frisk og rask og vokser helt normalt. Om du vil fortsette og amme på kveld og natt; gjør det, El bytt til MME om du vil. Om han vil ha MME til måltider, så gir du det. Om ikke vil han uansett vokse opp til å bli frisk, rask og helt normal =)
Gjest Skrevet 7. februar 2011 #4 Skrevet 7. februar 2011 Jenta mi nekta å ta flaske på dagtid fra hun var ca 6 mnd.. Da fikk hun kun to flasker i døgnet, morgen og kveld, og det var ikke noe problem. Drakk ikke så mye på dagen, men siden det er væske i all maten også så gikk det bra. Grøten inneholder jo også melk, så da fikk hun næringstoffene fra melka der og.. Så lenge ungen vokser og er fornøyd kan du ta det med ro.. Men du kan jo følge litt med på om han tisser mye i løpet av døgnet, så du ser om han får i seg nok.
Helann og lillebror Skrevet 7. februar 2011 #5 Skrevet 7. februar 2011 Så lenge han har skikkelig våte bleier er det ikke noe stort problem ift væskemengde, men produksjonen går fort ned med bare amming morgen og kveld, og da kan det være at interessen avtar helt. Her var det bare en fase rundt 7 mndr-alder det med at han ikke ville amme på dagtid. Hadde nok skikkelig utforskertrang og skulle ha med seg alt som skjedde i rommet. Jeg løste det med å legge meg i senga på soverommet og amme når jeg hadde muligheten, og jeg ga ham bare melk når jeg visste at han var skikkelig sulten, før fast føde. Etter et par uker gikk det over igjen, og nå ammer han fint morgen, formiddag, ettermiddag og kveld igjen.
mammaløve Skrevet 8. februar 2011 #6 Skrevet 8. februar 2011 HI- det er som om du beskriver småen min som også er 6 måneder. Han spiser nå tre fulle måltider om dagen. 1 porsjon grøt til frokost og kvelds, og mellom 1/2 og 1 middagsglass til middag og venn til maten. Han er ikke videre interessert i puppen lengre, og kan til nøds amme litt rundt lunsjtider. Men det virker ikke som han har den store tålmodigheten til å vente på utdrivningen av melken lengre. Han slipper og ser seg rundt og blir egentlig bare irritert til slutt. Når han får MME på flaske spiser han mer. Ellers spiser han kun ett fullt MM-måltid i døgnet, og det er ca klokken 24. Da tømmer han begge sider. Så er det litt småspising i 3-tiden og på morgenkvisten. Virker egentlig ikke som om han er så veldig sulten ved siden av den faste føden. Men vil gjerne fortsette å amme en stund til. Helsesøster sier det er helt greit, og at man bare skal fortsette å tilby puppen så spiser de det de trenger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå