Gå til innhold

På generelt grunnlag... Liker du dansker eller svensker best?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Tja, har bodd "nære" og omgåtts både dansker og svensker mye og vil si at norsker, dansker og svensker er veldig forskjellige... Svensker er litt kjipe (snåle) , de som kommer fra storbyene er like snobbete som Oslofolk, og dansker kan være veldig brautende og litt snuskete (ikke like renslige helt enkelt) så jeg vet ikke, det er vanskelig å velge en, men kunne nok ikke ha hatt hverken en svenske eller danske som kjæreste..

Annonse

Liker både dansker og svensker, men danskene ligger på en knapp førsteplass. Svigerinnen min er dansk, og for en fantastisk mottakelse vår familie har fått fra hennes familie. De er rett igjennom ekte og imøtekommende... selv om jeg ALDRI klarer å lære meg tallene deres;)

Min erfaring med de svenskene jeg kjenner: Ene var kjekk og frempå, andre var dårlig i senga, og den siste (jente) søt men veldig sjenert / vanskelig å komme innpå.

 

Kjenner kun en danske og han er morsom men vanskelig å forstå hva han sier.

 

 

Annonse

Nå er jeg sammen med en svenske og bor i Sverige da, så hva skal jeg si...? :)

 

Nei men seriöst, jeg har alltid elsket Danmark og dansker.

Synes de er et åpent og herlig folkeslag. Og både liberale og jordnäre.

Hadde jeg ikke hatt samboeren min, hadde jeg ikke sagt neitakk til å få hvisket dansk inn i öret om kvelden... :)

Svensker generelt vil jeg hverken si at jeg liker eller misliker.

Helt okay mennesker.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...