Gå til innhold

Er dere i 2 trimester fortsatt kvalm?


Anbefalte innlegg

Hei

jeg er nå 12+3 og gledet meg så til å komme i 2. trimester, for trodde virkelig at kvalmen skulle gi seg da, men det gjør den ikke :(

Er sykelmeldt i 5. uke nå og er såååå lei av å være kvalm og stuprøtt hele tiden. Har kvalmen gitt seg for dere andre ev. når gav den seg?

Var ganske bra form i helga men mandag pang - like kvalm igjen og kasta opp masse. blæææ.

Fortsetter under...

Jeg er 22+6, og jeg kastet opp sist for kun et par dager siden.. Så det er ikke sånn at man nødvendigvis blir mindre kvalm i 2. trimester:) Noen holder jo på hele svangerskapet... Ikke for å skremme deg, men sånn kan det være:) Krysser fingrene for at det går over snart.. For mange gir det seg rundt uke 16, tror jeg det er..:)

Jepp!! Er i uke 20 nå og er fortsatt kvalm. Har hatt 4 timer akupunktur, og de gode periodene i løpet av dagen begynner å bli lengre. Det er helt fantastisk og føle seg frisk og opplagt noen timer om dagen, etter å ha vært dårlig i 18 uker:-) Tidligere var jeg kvalm HELE tiden. Mange blir bra etter en time eller to med akupunktur, mens andre bruker lengre tid. Det gjør ikke vondt og det er virkelig verdt pengene. Du burde prøve!!

God bedring:-)

Hei Bliss

Jeg er 12+4 ;-) og kvalmen kommer og går. Noen dager uten, andre dager med.... men kaster ikke opp :-) Men utrolig sliten er jeg, uff - tenkte og at når jeg bare kom over 12 uke så forsvant det - hehe, men neida, blir fortsatt noen uker hjemme fra jobb...

 

Lykke til

 

 

Annonse

Jeg også trodde kvalmen skulle gå over da jeg stupte inn i 2. trimester. Men den gang ei... Den har gått litt tilbake, men fortsatt litt kvalm hele dagen, noen ganger ekstra kvalm. Jeg er 15+3 og har begynt å tenke at det ikke kommer til å gå over. Da blir jeg fornøyd hvis det går over i stedet for å bli frustrert over at det ikke gjør det;)

Den aller verste kvalmen ga seg i uke 20+ (dvs kastet ikke lenger opp hver dag), tok seg opp igjen i uke 24+ og har de to siste ukene kastet opp litt igjen, 1-2 ganger om dagen bare (kommer an på), men ikke på langt nær så ille som i ukene 8-20. Er nå i uke 27+6 og kastet opp sist i går, har forsonet meg med at jeg nok kommer til å være sånn resten av svangerskapet, men nå er 2/3 deler unnagjort og bare 12 uker igjen til termin.... Gleder meg kjempemasse til lillegutten kommer ut :)

 

Ta en dag av gangen og så ønsker jeg deg lykke til med resten av svangerskapet og ikke minst kvalmen - den er fryktelig, men om noen måneder vil alt dette være (nesten) glemt for det lille mirakelet du da får i armene dine :)

 

Lykke til :)

 

Klem fra

Hei!

Jeg har inntrykk av at det er veldig få som blir kvalmefrie over natta bare de har passert 12 uker... Tror mer det er en gradvis prosess. For meg ga kvalmen gradvis slipp fra uke 14. Er nå i uke 16 og er mye bedre. Klarer meg uten kvalmestillende og holder det i sjakk med mat... Har blitt noen ekstra kg, men heller det enn å ha kronisk omgangssyke. Lykke til, og god bedring! Tror de aller fleste blir kvitt kvalmen i løpet av første del av 2. trimester.

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...