Gå til innhold

har dere rutiner for mat og soving pä dagtid med baby litt over 5 mnd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg gir gröt morgen og kveld og ammer i tillegg til disse. ellers har jeg ikke faste matetider eller sovetider i löpet av dagen, er mest ute og gär og da sover han i vognen, og mat tider blir litt forskjellige fra dag til dag, men dog noenlunde samme tider. legger dere de for ä sove visse tider pä dagen, og gir mat faste tider?noen tips til faste sovetider pä dagtid?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her har vi faste rutiner for mat og soving. Han får 4 måltider hver dag

 

kl 07-08 : 180 ml melk

kl 11: 100 ml melk + fruktmos

kl 14 - 14.30: 1/2 lite middagsglass (holder på med tilvenning) + 80 ml melk.

kl 18 - litt risgrøt (tilvenning) + ca 100 ml melk.

 

Han legger seg fast kl 19.00 og da sover han som en stein, uten problemer :)

Han våkner igjen kl 02. Da får han litt kos, og jeg legger han av og til over i våres seng om han ikke vil sove. Så sover vi til 5-6 og da står vi opp. Er oppe i 1,5 time så legger vi oss igjen. Da skal han ligge helt tett inntil meg, så sover vi i 2,5 timer til :) Så har han en liten lur igjen i 13.00 tiden.

Skrevet

Har en liten tass på 5 1/2 måned.

Har gradvis innarbeidet rutiner på han, og nå går egentlig alt etter klokka.

Vi står opp ca kl 8.

Får frokost ca kl 9 (litt grøt, tran og mme)

Får lunsj ca kl 12.30 (litt frukt og mme)

Sovetid fra ca 1300-16.30.

Middag ca kl 1630 (litt gulrot/potet eller lignende og mme).

Kveldsmat kl 1930 (mme).

Natta ca 19.45. Og da sover han til ca 07.30, stort sett avbrutt av 1 måltid.

 

Jeg har akkurat slutta å amme. Han mista interessen for puppen da han begynte å få mme og grøt. Så har amma på natta frem til nå. Men nå er det lite å hente, så går over til mme om han vil ha mat på natta.

 

Er deilig å ha rutiner synes nå jeg. Tror det er bra med forutsigbarhet for de små også. Spesielt når de nærmer seg året, og skal i barnehage.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...