2tettebabyer Skrevet 25. januar 2011 #1 Skrevet 25. januar 2011 er det noen her som ble klippet under fødsel og ble sydd en del som har født igjen?? føler liksom at det mellomkjøttet har blitt strammere etter å ha blitt sydd og er litt redd for hvordan det vuil gå denne gangen. noen med erfaring?
Beibifot er blitt Storebror Skrevet 25. januar 2011 #2 Skrevet 25. januar 2011 Hei Har ikke erfaring enda, men kommer jo til det om mange mnd. Jeg ble klippet og sydd, å JM sa at det ville bli strammerer. Og mest sannsynlig måtte klippe neste gang og
har4barn Skrevet 25. januar 2011 #3 Skrevet 25. januar 2011 Jeg ble klippet og sydd under første fødsel for 11 år siden. Har aldri hatt noe problem med dette i ettertid. har født tre barn etter det (venter nr 5 om noen uker). Har aldri klippet eller revnet (dermed ikke sydd) etter første fødsel. Enda jeg har hatt styrtfødsler der størstemann var 4,6 kg.
Ella_Bella_Snupperella Skrevet 25. januar 2011 #4 Skrevet 25. januar 2011 Ble klippet ved første fødsel og fikk beskjed av jordmor at det kunne bli strammere men at det ved neste fødsel kunne gå begge veier - helt fint uttøyning eller behov for nytt klipp. Men har ikke født for andre gang ennå, så vet ikke hva som vil skje! Hadde ikke stort med ubehag etter forrige klipp og satser på å si fra til jordmor at dersom det ser ut til å bli behov for det så skal de heller få klippe enn at det revner! Skal jobbe aktivt denne gang med å olje mellomkjøttet, trene bekkenbunnsmuskler og vil gjerne prøve å føde på siden eller i knestående som skal minske rift faren!
2tettebabyer Skrevet 25. januar 2011 Forfatter #5 Skrevet 25. januar 2011 oj takk for svar alle sammen. har helt glemt å spørre jm om dette enda jeg har hatt det i tankene i hele svangerskapet. så da kan det gå begge veier altså... men likte veldig godt svaret fra deg med 5 barn :-) satser på at det går like bra som deg, men da bør jeg vel unngå tangfødsel denne gangen tenker jeg :-) vet dere hvordan de gjør klippet denne gangen om de må det? klipper de på andre siden da, ser at mitt arr går skrått bakover..... de kan vel ikke klippe på samme stedet eller??
Spybøttå Skrevet 25. januar 2011 #6 Skrevet 25. januar 2011 Blei klippa og sydde nesten 30 sting etter første fødsel. Er litt spent på om dette kjem til å plaga meg nå i neste fødsel, men både lege og jordmor seie at skinnet som regel er tøyeligare denne gongen. Uansett så synes eg det er bedre med et par sting der enn et keisarsnitt som fort kan føra med seg mange fleir komplikasjonar!
2prins1prinsesse+bøllefrø Skrevet 25. januar 2011 #7 Skrevet 25. januar 2011 ble klippet ved første fødsel, men ikke kjent noe til dette i ettertid. Ved andre fødsel ble jeg ikke klippet. Og skal snart gjennom min 3.fødsel. Har ikke hatt noe plager i forhold til klippingen fra første fødsel jeg da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå