2prins1prinsesse+bøllefrø Skrevet 19. januar 2011 #1 Skrevet 19. januar 2011 Er i uke 35 og har det helt pyton hver natt! Halsbrannen melder seg så begynner beina å verke! Har slitt med urolige legger heile svangerskapet.... Slitsomme kynnere/maserier, blitt ganske intense i det siste! Finner en stilling som duger så må jeg seff opp på do, men da har bekkenet "stivnet", og da må jeg pine meg opp fra sengen og inn på toalettet. Får ikke noe sammenhengende eller dyp søvn, ligger bare og døser! Tvinger meg selv til å holde sengen til kl 5 -6, slik at "kroppen" får hvile,selv om hode ikke gjør det! Er det samme dritte hver eneste natt!!! Gruer meg til nettene kommer, alt blir lissom 100 ganger verre da natten kommer! Ender som regel opp i badekaret for å lindre de urolige leggene og bekkenet, døser vel der i ca 2 timer hver natt. Å så klarer jeg å dra meg selv opp og inn i sengen igjen. Badekar er det eneste som hjelper på legger og bekken! Men et bad hver natt gjør jo underverker på huden, så klør jo i tillegg pga tørr hud! Ganske sliten og lei nå, frister sånn å gå i fødsel, men er jo ennå for tidlig. Men blir så desperat og frustrert at jeg nesten sitter og ønsker fødsel velkommen nå! Virker helt uholdbart å gå sånn i 5 uker til... Flere som sliter om kveldene/natten?
Mini nr 2 i mars Skrevet 19. januar 2011 #2 Skrevet 19. januar 2011 Har det ikke like ille som deg, men får heller ikke sove når jeg legger meg...ligger våken i flere timer og vrir meg! Nytter ikke uansett hvor trøtt jeg er...har også urolige bein og halsbrann, og får kynnere hver gang jeg snur meg, og da må jeg opp og tisse for det klemmer på blæra... Kjenner jeg gruer meg mer og mer når kvelden kommer og jeg skal legge meg..blir frustrert og nesten litt sint, for jeg vil veldig gjerne sove! Den eneste tida jeg får sover er mellom 8-12 på formiddagen...så når jeg er oppe og klar er klokka nesten 2 og jeg får ikke gjort noe nyttig før vesla skal hentes i barnehagen og middag skal lages... Så, du er ikke alene om å være frustrert...Håper du får det bedre etterhvert slik at du får hvile før fødselen! Skal bli godt når det er over (og når vi sikkert ikke har noe problem med å sove, men ikke får det fordi det er en liten en som holder oss våkne..hehe)
Elinnord g11+g13+j14 Skrevet 20. januar 2011 #3 Skrevet 20. januar 2011 SIGNERER!!!! Får ikke såve, vondt bekken,halsbrann, klarer ikke å ligge i ein god stilling....Så kanskje jeg klare å duppe litt av i en døsigsøvn, hvor jeg egentlig er våken...:S helt rart!!! Sååå skal barnefar på jobb, telefonene ringer og slumrer gang på gang!!!! Og så er jeg våken igjen...så stå opp for å spise seg veldig mett på frokost, for så å se om det gjør meg trøtt igjen...d har fatkisk hjulpet noen ganger En GOD prosjon muslie med masse banan og biola, så bli jeg trøtt og klarer å såve til 10-11 tiden..... Er i 37 fullgåtte uker i morgen... Håper han kommer snart!!!!! Lykke til videre damer:)
Casti Skrevet 20. januar 2011 #4 Skrevet 20. januar 2011 Har samme problem her:S Halsbrann, leggkrampe og Vondt i ryggen... Har ikke sovet på to netter nå...
AS3* Skrevet 20. januar 2011 #5 Skrevet 20. januar 2011 Jeg har slitt med søvnen siden ca uke 25, da bekkenproblemene ble for store. Sover bare stykkevis. Men jeg har vent meg til en slags "zombie"-tilværelse hvor jeg sover i små bruddstykker både dag og natt, og prøver å bruke alle de våkne timene til noe hyggelig eller fornuftig. Jeg har lest utrolig mange bøker siden dette begynte, noe som har gitt meg en stor glede. Jeg prøver å nyte så lenge jeg kan at det tross alt bare er meg og min kropp som styrer døgnrytmen. Og lagt all dårlig samvittighet og pliktfølelse på hylla. Prøver å snu alt det negative til noe positivt. Ettersom sykemeldingsgraden har økt har det også hjulpet på humøret. Og det er tross alt en fin måte å venne seg av med behovet for en hel natts søvn og lære seg til å sove på dagtid ved anledning. Mitt råd til deg er å ikke tvinge deg til å bli liggende hvis du får mer vondt av det. Kom deg heller opp og trask litt rundt, finn noe du kan gjøre uten å vekke huset og gå heller tilbake til senga etter en stund. Aksepter at en time søvn/dupping er bedre enn ingen. Hvis du får lindring av badekar kan jeg også anbefale varmepakninger (som du får kjøpt på apoteket eller på Vita o.l.). Det har hjulpet meg masse. Og selvsagt fyll opp senga med puter, dyner og bygg opp slik at du finner en god stilling innimellom.
Jojo x3 Skrevet 20. januar 2011 #6 Skrevet 20. januar 2011 Jeg har det som deg og når jeg leste det du skrev begynte jeg å grine. Er så veldig trøtt og sliten og har en måned igjen...Får ikke hvilt meg på dagen noe særlig heller, litt min egen feil og litt fordi jeg går på jobb (kun noen dager igjen) og har to barn+hund som krever sitt.
2prins1prinsesse+bøllefrø Skrevet 20. januar 2011 Forfatter #7 Skrevet 20. januar 2011 jojo x3 , har oxo to barn og en hund! så trenger all søvn jeg kan for å fungere og "strekke" til. Jeg jobber ikke, er sykemeldt pga kraftig bekkenløsning og null mulighet til tilrettelegging! Mannen er avgårde før ungene begynner b.hagen. Så er å stelle dem og få dem avgårde, hunden må ut og lufte seg og så er det resten av huset som venter! Så er det å hente unger i barnehage og hjem å lage middag. Så prøve å underholde to aktive småtroll til kvledsmat og kveldsstell. Så er det nattahistorie og få lagt dem. Så er det litt mer husarbeid. Tar dette i et rolig tempo, slik at ikke jeg blir helt grønnsak i bekkenet. Men er viktig å holde seg noe aktiv nå som jeg er hjemme(også for psykens skyld, tar på å vimse dagen lang hjemme). Men når kvelden kommer,ungene sover 19.30 - 20. Så kommer alt ramlende inn.. alle vondter osv melder seg.. Mannen har nå reist bort og kommer ikke hjem før søndag kveld... og selv om han ikke gjør allverdens hjemme så hjelper det med bare et par ekstra øyne på småtrollene! sitter her nå å prøver å slappe så godt av jeg kan, vet at dagen løper så kommer kvelden og melder seg igjen... Har sånn varmeteppe i senga og varmeflasker oxo, hjelper en del, men det beste er bad! Støttestrømper har jeg oxo...Hjelper godt å få "blåst" ut frustrasjon og fortvilelse her, og at andre går gjennom det samme. Ikke det at jeg unner folk dette, men er godt at det er noen som forstår hva en går gjennom.
Mummy79 Skrevet 20. januar 2011 #8 Skrevet 20. januar 2011 Føler med dere, er i uke 34 og føler at det går samme vei, hjelper med massasje fra gubben og en varmeflaske mot ryggen eller lysken.
HegeAE Skrevet 20. januar 2011 #10 Skrevet 20. januar 2011 Her har søvnen begynt å minke og. Ganske så trøtt om morgonen. Men, må opp sidan det er 2 barn som trenger sitt. Ei som skal på skulen og ei som skal i barnehagen, sjølv om det er kun 2 dager i veka. Sliter og med bekkenet. ETter nokre netter på sofaen har bekkenet låst seg meir eller mindre pga omgangssjuka. Ikkje noko moro. Men, no er den over og eg er tilbake i den vanlege senga mi.
prinsessell Skrevet 20. januar 2011 #11 Skrevet 20. januar 2011 Samme her! men legger på en 1åring som skal passe på hele dagen i tillegg!! SLITSOMT!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå