Anonym bruker Skrevet 18. januar 2011 #1 Skrevet 18. januar 2011 Han har maur i blodet så han sitter ikke stille ett sekund. Har forgjeves forsøkt å sette han foran tven og gi han forskjellige leker etc, men ingenting funker. Noen som har noen gode tips?
Tremo Skrevet 18. januar 2011 #2 Skrevet 18. januar 2011 Antar barnet ditt er under 2 år? Vil tro at han bare ikke er klar for potta ennå. La det vente til han selv har lyst til å prøve. Det er iallfall mitt tips utifra min erfaring med bleieslutt. Spør gjerne om han vil sitte på do/potte om det ser ut til at det er tid for det, men de slutter gjerne ikke før de selv er klare Ikke noe å stresse med på så små barn. Tenker nå jeg.
Anonym bruker Skrevet 18. januar 2011 #3 Skrevet 18. januar 2011 Å la han bla i en bok funker her. Hvertfall for noen minutter. Men vi har ikke hatt aktiv pottetrening før 2 år, da har det mest vært for at han skal bli vant til potta. Lenge mellom hver gang han gjør noe på den. Stresser ikke så mye med det nå når han er 2 heller, men prøver å la det bli mer rutine. Han er i hvertfall vant til den, og går og setter seg på den når vi sier det. Og forlanger da en bok :-)
Anonym bruker Skrevet 18. januar 2011 #4 Skrevet 18. januar 2011 Det med bok var en god ide, takk for tipset! Ser at det er en trend å utsette bleieslutt lenger og lenger og synes det er litt underlig. Min mor oppdro 4 barn og vi var alle bleiefrie da vi var 1,5 år. Det er så mange som er opptatt av om ungen er "klar" for det, og det er han etter min mening, siden han har begynt å varsle om bæsjebleie selv. HI
Anonym bruker Skrevet 18. januar 2011 #5 Skrevet 18. januar 2011 Jeg har kjøpt en egen potte-bok og da ble det plutselig kjempestas å sitte på potta! Nå har han tisset der mange ganger http://www.bokklubben.no/SamboWeb/produkt.do?produktId=5310942
Anonym bruker Skrevet 18. januar 2011 #6 Skrevet 18. januar 2011 Godt poeng. Skandinaviske barn bruker bleier i gjennomsnitt 1 år lenger enn de fleste andre (vestlige) land. Det er tankekors. Tenk å være pakka inn i plast i årevis, grøss. Synes det virker trist med barn på 4 år som bruker bleier enda - hvis det ikke er noe fysisk/psykisk i veien. Fint at du lytter til eget barn, og gjør det som passer dere!
Trollemor75 Skrevet 18. januar 2011 #7 Skrevet 18. januar 2011 Bok funker, men her i gården brukes potten mest til pottekasting. Han blir 2 i februar, og jeg har gitt meg frem til august for å få det til. Har utsatt mer intensive forsøk til sommeren når vi har fri, bruker heller tiden på å forklare han om ting og tang i håp om at noe setter seg fast i underbevisstheten han.
Alexandra69 Skrevet 9. februar 2011 #8 Skrevet 9. februar 2011 Veldig enig med deg HI. Hva gjorde de før liksom? Nå "skader " vi barna om vi i det hele tatt tenker på bleieslutt før 3 års alder. Nei, uff og uff. Jeg håper jenta mi er ganske bleiefri når hun bikker 2 år, men kanskje det er å håpe på for mye. Vi får se. Lykke til iallefall :-)
Anonym bruker Skrevet 9. februar 2011 #9 Skrevet 9. februar 2011 Men hvorfor potte? Vi bruker doring, og setter snuppa på do. Hvis ikke må man jo først trene dem på potta også på doen.. Snuppa vårres er ca 15 mnd, og jeg setter henne på doen litt etter hver måltid. Da tuller vi, og synger sanger mens hun sitter det. Og kommer det noe i doen, så klapper hun i hendene og er kjempe fornøyd... ) Ikke så ofte det kommer noe, men greit å bli kjent med doen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå