Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Gutten vår mista navlestrengen 5 dager gammel. Nå 5 dager etter blør han fremdeles i navlen og vi må flere ganger om dagen rense med vann. Skal det være sånn?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror det er ganske normalt ja, det er jo på en måte sår der den har løsnet fra..og det åpner seg sikkert lett ved bevegelse..

 

ville forsøkt å holde det rent med klorhexidin for at det ikke skal gå betennelse i det :) fås reseptfritt på apoteket..

 

ellers er det bare å følge med på om det begynner å lukte stygt eller blir rødt å hissigt i huden rundt..da ville jeg kontaktet lege..

 

vi fikk til slutt en salve til å smøre med fordi det aldri slutta å væske fra navlen, og da forsvant det fort :)

 

Lykke til :)

 

 

 

 

 

 

Skrevet

Vær nøye med å brette ned bleiekanten dersom den ligger over navlen/inntil navlen. Er ikke greit om kanten ligger og irriterer heller ;)

 

Selv syns jeg hele det navlestyret var vemmelig; både før den datt av og tiden fram til alt var grodd skikkelig. Syns å huske det tok nesten to uker før alt var "over".....

Vær forsiktig med klorhexidin; det svir som pokker.... Kok opp vannog vask med bommuls"pads" (slike man fjerner sminke med).... Dynk godt med kokt vann og klapp litt tørt med padsene; la det hele lufttørke helt

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...